شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

آنچه که خواهید خواند
advanced divider

انتخاب شارژر همراه مناسب، به بررسی موارد متعددی بستگی دارد، به همین علت قصد داریم ویژگی‌های شارژر همراه شیائومی مدل   VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت را مورد بررسی قرار دهیم.

 

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

 

از آنجایی که روز به روز نیاز به استفاده از گوشی همراه افزایش می‌یابد و بر تعداد لوازم جانبی دیجیتالی نیز به همین ترتیب افزوده می‌شود، وجود شارژر همراه برای مواقع ضروری بیش از پیش احساس می‌شود.

به علت استقبال زیاد مردم از شارژرهای همراه برای انواع تلفن همراه، امروزه این کالا نیز، به طبع آن، جزو متنوع‌ترین وسایل به حساب می‌آید.

بر همین اساس، انواع و اقسام برندهایی که در زمینه گوشی‌همراه فعالیت دارند، اقدام به تولید این محصول کارآمد کرده‌اند.

برند شیائومی

از میان شرکت‌های نام‌ آشنا و معروف، در همین اواخر، شرکت شیائومی توانست با سیاستی که اتخاذ کرده است، در میان مردم محبوبیت کسب نماید.

این شرکت در صدد برآمده تا با ارایه کالاهای تولیدی خود به قیمت مناسب و با کیفیت بالا اعتماد و رضایت مردم را به خود جلب کند.

در حال حاضر، شیائومی، با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و تنوع محصولات، جزو برندهای پر فروش جهان است.

این برند در تلاش است، محصولات تولیدی خود را با طراحی‌های ظاهری خوب و درعین حال ساده و عامه پسند در دسترس عموم قرار دهد.

شارژر همراه نیز جزو کالاهای ساخته شده توسط این شرکت می‌باشد که در مدل‌ها و ظرفیت‌های مختلف در بازار موجود است.

از میان مدل‌های مختلف، شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، یکی از شارژرهای پرقدرت تولیدی این شرکت است.

مشخصات شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

یکی از مواردی که همه اقدام به خرید شارژر همراه می‌کنند، در دسترس نبودن برق در همه شرایط است. اتمام شارژ باتری گوشی همراه در مواقع ضروری و در شرایطی که به آن نیاز مبرم هست، ممکن است باعث وارد آمدن خسارات جبران ناپذیر شود.

در حال حاضر گوشی هوشمند همانند یک رایانه همراه عمل می‌کند. با امکانات فراوانی که موبایل در اختیار همگان قرار می‌دهد، هرلحظه و در هر مکان همه می‌توانند نسبت به احتیاجات خود از آن استفاده کنند.

از تهیه عکس و فیلم گرفته تا تایپ و جستجو در اینترنت و یا حتی کسب درآمد از آن، که به این ترتیب باعث مصرف زیاد برق در این وسیله می‌شود.

در نتیجه با توجه به موارد یاد شده و استفاده روز افزون از گوشی هوشمند، در همه زمان و همه مکان، باید شارژری هم متناسب با نیاز روزانه تهیه کرد، تا در صورت نبود دسترسی به برق هم بتوان از گوشی استفاده کرد.

شارژر همراه علاوه بر برخورداری ازکیفیت خوب، باید دارای ظرفیت مناسب باشد تا بتواند پاسخ‌گوی همه جانبه نیازها نیز باشد. و همچنین به هنگام خرید باید میزان ولتاژ و شدت جریان گوشی هوشمند نیز در نظر گرفته شود.

متنوع بود شارژر‌های همراه نیز یکی دیگر از عللی است که خریداران را وادار می‌کند تا چندین نمونه را مورد بررسی قرار دهند و از میان مدل‌های مختلف بتوانند مورد مناسب و باب سلیقه خود را انتخاب نمایند.

بر همین اساس، بررسی خصوصیات شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، می‌تواند انتخاب را آسان‌تر نماید.

بررسی ظرفیت شارژر همراه

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، همانگونه که در نام آن ذکر شده است دارای ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت می‌باشد. این شارژر جزو شارژرهای همراه پرقدرت محسوب می‌شود.

 

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

 

این شارژر همراه، به این ترتیب، با ظرفیت بالایی که دارد قادر است گوشی همراه و لوازم جانبی دیگر را چندین بار شارژ کند.

توجه به ظرفیت شارژر همراه، جزو اولین مواردی است که به هنگام خرید، باید به آن دقت کرد. در واقع ذخیره انرژی الکتریکی در شارژر همراه که با واحد “میلی آمپر ساعت” بیان می‌شود، ظرفیت شارژر همراه است.

پس با در نظر گرفتن میزان ظرفیت شارژر و محاسبه ظرفیت گوشی همراه یا وسایل دیگری مانند تبلت، دفعات شارژ شدن آن‌ها  با شارژر همراه مشخص می‌شود.

همانطور که در  نام شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت نیز مشاهده می‌شود، ظرفیت شارژر همراه، در کنار مدل آن ذکر شده است.

با اینکه ظرفیت در کنار نام آن قید می‌شود، ولی باید حتما جزو مشخصات آن، روی بسته‌ بندی و جعبه آن هم درج شده باشد. نکته دیگری که باید بدانیم این است که این عدد نشانگر ظرفیت اسمی شارژر است.

این نکته را باید همواره در نظر داشت که ظرفیت واقعی در شارژرهای همراه، به دلیل تغییر ولتاژ و تأمین انرژی خود دستگاهِ شارژر به هنگام استفاده، کمتر از ظرفیت اسمی آن برآورد می‌شود.

بر اساس اندازه گیری‌هایی که انجام گرفته ظرفیت واقعی شارژرهای همراه حدوداً 30 الی 35 درصد کمتر از ظرفیت اسمی آن‌ها است.

به همین علت است که در توضیحات این محصول محدوده ظرفیت آن بیشتر از 15 هزار میلی آمپر ساعت قید شده است که اشاره به ظرفیت واقعی آن است.

بررسی ولتاژ شارژر همراه

ولتاژ ورودی طبق استاندارد جهانی، برای همه گوشی‌ها و کلیه دستگا‌ه‌ها و لوازم جانبی که به نوعی با برق شهری شارژ می‌شوند، برابر 5 ولت است.

در شارژر همراه،  هم باید هم به ولتاژ ورودی جهت شارژ شدن خود شارژر و هم به ولتاژ خروجی آن جهت شارژ گوشی همراه یا لوازم دیگر دقت کرد.

با در نظر گرفتن این نکته، مشاهده می‌شود که استاندارد جهانی در ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، رعایت شده است که به همان اندازه 5 ولت می‌باشد.

بررسی شدت جریان شارژر همراه

“شدت جریان” شارژر همراه  نیز از مواردی است که به هنگام بررسی مشخصات، با آن مواجه می‌شویم. این مؤلفه نیز جزو موارد فنی و مهمی است که باید به آن توجه کرد. چرا که شدت جریان خروجی در انواع شارژرهای همراه، با هم تفاوت دارند.

شدت جریان ورودی با شدت جریان خروجی در شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، با هم فرق دارند.

شدت جریان ورودی ، برابر دو  (2.0  ) آمپر است ولی شدت جریان خروجی آن معادل 3(3.0) آمپر است. این مورد نشانگر این است که به عنوان مثال، گوشی هوشمندی با شدت جریان (2.0  ) آمپر، توسط این شارژر با شدت جریان خروجی 3(3.0) آمپر، سریع‌تر شارژ می‌شود.

شدت جریان خروجی بالا یکی از مزایای خوب این شارژر محسوب می‌شود.

بررسی تعداد درگاه  USB و نشانگر شارژر همراه

از دیگر مواردی که به هنگام انتخاب و خرید شارژر همراه باید مد نظر داشت، تعداد درگاه خروجی شارژر همراه است.

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، دارای سه درگاه خروجی است. مشخصات این خروجی ها عبارتند از:

 • USB-C : 3A / 2A / 1.5A
 • Micro-USB : 2A /1.5A
 • USB-A : 4A / 2A / 1.5A

به این ترتیب مشاهده می‌شود که این شارژر همراه قابلیت فوق‌العاده‌ای در شارژ انواع کوشی‌های همراه هوشمند و لوازم دیگری که دارای درگاه ورودی با شدت جریان متفاوتی هستند، را دارا می‌باشد.

به این ترتیب این شارژر می‌تواند حداقل تا 2 دستگاه را به طور همزمان شارژ کند.

 

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

این شارژر دارای 4 عدد چراغ LED است که میزان شارژ آن را نشان می‌دهد. هرکدام از چراغ‌های LED، نشانگر 25 درصد از میزان شارژ است که  در روند شارژ شدن خود شارژر به ترتیب روشن می‌شوند.

با توجه به روشن و یا خاموش بودن هر یک از آن‌ها می‌توان پر شدن شارژر و یا میزان شارژ باقی مانده را متوجه شد.

روشن شدن هر چهار  LED به منزله تکمیل بودن شارژ آین شارژر است.

نحوه نمایش میزان شارژ باتری در شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، به وسیله 4 عدد نشانگر LED است. هر کدام از چراغ‌های LED بیانگر 25 درصد از میزان شارژ یا دشارژ این شارژر همراه است.

این چراغ‌ها هنگام شارژ شدن دستگاه به ترتیب روشن می‌شوند، که هم روند شارژ را نشان می‌دهند و هم میزان آن را، تا تکمیل شدن شارژ که هر 4  LED روشن می‌شوند. در دشارژ شدن هم این روند برعکس می‌شود.

بررسی ابعاد و وزن شارژر همراه

مهندسان طراح شرکت شیائومی، توجه خاصی به طراحی ظاهری محصولات این شرکت دارند و همواره بر سادگی و ظرافت و زیبایی محصولات تأکید دارند.

با توجه به کارایی و قابلیت‌های فراوان این مدل، طراحی آن با ظرافت همراه است و ابعاد آن چندان بزرگ نیست.

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، به  طول 150 میلی ‌متر به عبارتی 15 سانتی متر و عرض 70 میلی ‌متر برابر با 7 سانتی متر می‌باشد.

ضخامت آن نیز برابر 2 سانتی متر، یعنی 20 میلی متر است که به این ترتیب دارای ظرافت خاصی است.

این شارژر با توجه به دارا بودن توان بالا،  با وزن 350 گرم، در رده بندی کلاس وزنی، در رده شارژرهای معمولی 200 تا 400 گرم، قرار می‌گیرد.

به این ترتیب حمل و نقل آن دشوار نیست و در جیب و کیف هم چندان جا اشغال نمی‌کند.

بررسی مدت زمان شارژ اولیه شارژر همراه

برای اینکه مطمئن شویم، چه مدت طول می‌کشد تا شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت برای اولین بار شارژ شود، باید به کتابچه راهنمای آن مراجعه کنیم.

نکته مهمی که هنگام شارژ شارژرهمراه باید به آن توجه کرد، شارژ کامل آن برای اولین بار است.  رعایت این نکته در طول عمر باتری شارژر تاثیر مثبت دارد و بر طول عمر مفید آن می‌افزاید.

به علت بالا بودن ظرفیت این شارژر، نباید در شارژ شدن آن عجله کرد و با صبر و حوصله اجازه داد تا ظرفیت آن به طور کامل تکمیل شود.

اگر با یک آداپتور که از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند و با شدت جریان  2.0 آمپر و بالاتر و با سرعت شارژ 18 وات، شارژ شود، پر شدن آن 6 الی 7 ساعت ممکن است به طول بیانجامد.

شارز شدن سریع شارژر همراه را به دنبال دارد. ولی اگر با شارژر عادی بخواهیم آن را شارژ کنیم ممکن است تا 12 ساعت هم طول بکشد.

بررسی قابلیت‌های ویژه شارژر همراه

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، دارای قابلیت‌های بسیار ویژه‌ای است. این شارژر قادر است علاوه بر گوشی‌ همراه، تبلت را با شدت جریان 2.0 آمپر و  بالاتر شارژ نماید.

همچنین، به علت دارا بودن پورت AC ، امکان شارژ لپ‌تاپ با این شارژر فراهم است.

ویژگی دیگری که این شارژر دارد، مجهز بودن به پورت یا درگاه موسوم به Micro USB، با مشخصات 2A /1.5A آمپر.

از جمله مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد و می‌توان گفت از امتیازات بارز این شارژر است، دارا بودن پورت Type-C است.

شایان ذکر است که رابط  USB Type-C، یک رابط کوچک است که تقریبا هم اندازه رابط Micro USB بوده ولی تفاوتی که با سایر رابط‌های دیگر دارد، در نحوه اتصال به درگاه مخصوص به خود است.

USB های متداول فقط از یک سو به درگاه می‌توانند متصل شوند. ولی رابط USB Type-C را می‌توان از دو سمت به درگاه متصل کرد.

مورد دیگر اینکه رابط USB Type-C، جریان بیشتری را از خود عبور می‌دهد. که بدین وسیله از آن برای شارژ وسایل بزرگ‌تر مانند لپ‌تاپ نیز می‌توان استفاده کرد.

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

مشخصات کلی

  • ابعاد: 150x70x20 میلی‌متر
  • کلاس وزنی: معمولی|200 تا 400 گرم
  • وزن: 350 گرم
  • محدوده ظرفیت: بیشتر از 15 هزار میلی‌آمپر‌ساعت
  • ظرفیت اسمی: 20000 میلی‌آمپر ساعت
  • ولتاژ ورودی: 5.0 ولت
  • ولتاژ خروجی: 5.0 ولت
  • شدت جریان ورودی: 2.0 آمپر
  • شدت جریان خروجی: 3.0 آمپر
  • تعداد درگاه خروجی: 3 عدد
  • پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام (QC): دارد
  • پشتیبانی از فناوری شارژ سریع Power Delivery (PD): ندارد
  • نحوه نمایش میزان شارژ باتری: نشانگر LED
  • قابلیت های ویژه:
   امکان شارژ تبلت (با شدت‌جریان 2.0 آمپر و بالاتر), امکان شارژ لپ‌تاپ (با داشتن پورت AC) , شارژ شدن سریع پاوربانک (با شدت‌جریان 2.0 آمپر و بالاتر), تکنولوژی Quick Charge 3.0
  • مشخصات فنی:
  • USB-C : 3A / 2A / 1.5A
  • Micro-USB : 2A /1.5A
  • USB-A 2.4A / 2A / 1.5A
  • سایر امکانات و قابلیت‌ها: دارای یک کابل Type-C
  • توضیحات جنس بدنه: پلاستیک سخت

نقاط قوت محصول

پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام (QC) دارد

شدت جریان خروجی 3.0 آمپر

تعداد درگاه خروجی 3 عدد

دارای یک کابل Type-C

نقاط ضعف محصول

پشتیبانی از فناوری شارژ سریع Power Delivery (PD) ندارد

مورد دوم

مورد سوم

مورد چهارم

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

شیائومی یکی از برترین برندهای پاوربانک در جهان است.

پاوربانک های این شرکت از حیث قیمت، کارایی بالاتری دارند. همین مسئله علاوه بر طول عمر بالای این محصولات سبب محبوبیت بسیار بالای پاوربانک های شیائومی میان مردم شده است.

یکی از محبوبترین پاوربانک های این شرکت، سری Mi PowerBank است که بعنوان اصلی ترین مدل پاوربانک شیائومی شناخته می شود. سالانه نیز نسخه ای جدید از آن به بازار عرضه می شود. امسال نیز ورژن سوم این پاوربانک با نام Xiaomi Mi PowerBank 3 ارائه شده است که قابلیت های بهتری را نسبت به قبل به کاربر ارائه می دهد.

شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت دارای دو پورت خروجی یو اس بی می باشد که هرکدام شدت جریان و ولتاژ معادل 2 آمپر / 5 ولت دارد.

همچنین این پورت ها دارای قابلیت شارژ دستگاه های شما با توان 18 وات را دارد. هرکدام از پورت های یو اس بی می توانند بصورت جداگانه تا توانی معادل 18 وات را به گوشی شما انتقال دهند. همچنین به علت داشتن چیپست هوشمند داخل این پاوربانک، با اتصال دستگاه های خود به پاوربانک ورژن 3 شیائومی، خیالتان از انتقال جریان بیش از حد به دستگاهتان راحت است.

زیرا این چیپست توان مورد نیاز دستگاه را تشخیص و می تواند حداکقر تا 2A/5V توان و جریان خروجی داشته باشد.

همچنین شیائومی از موج جدید راه افتاده در پورت ها، یعنی پورت Type-C عقب نمانده و علاوه بر پورت مرسوم Micro USBیک پورت تایپ سی نیز جهت شارژ پاوربانک روی آن تعبیه کرده است.

علاوه بر شارژ اینکه پورت تایپ سی قرار گرفته روی شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت قابلیت خروجی دارد توانایی شارژ خود پاوربانک با توان 18 وات را نیز دارد.

از دیگر قابلیت هایی که شیائومی برای مدل شارژر همراه شیائومی مدل VXN4258CN ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت قرار داده، استفاده از قابلیت QC3 یا همان شارژ سریع است که در هر سه پورت خروجی گنجانده شده و می توان به راحتی از آن استفاده کرد.

علاوه بر این با دوبار فشردن کلید پاوربانک، وارد مود ولتاژ پایین خواهید شد و می توانید ساعت هوشمند و هندزفری های خود را نیز با خیال راحت با آن شارژ کنید.

 

 

بررسی قابلیت شارژ سریع یا 3.0 Quick Chharge شارژر همراه

advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *