شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

آنچه که خواهید خواند
advanced divider

شارژر همراه بی‌سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، یکی از پاوربانک‌های پر قدرت و کاربردی شرکت شیائومی می‌باشد.

این شرکت، رفته رفته به غول تکنولوژی چین تبدیل شده است. می‌توان گفت اکثر پاوربانک دنیا توسط این شرکت به جهان عرضه می‌شوند.

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

برای اینکه بتوان پاوربانک مناسب برای شارژ دستگاه‌ها و گجت‌های متفاوت انتخاب کرد، بهتر است موارد متعددی را مورد بررسی قرار داد.

تعدد این کالا با برندهای مختلف و خصوصیات متفاوت در بازار، نیاز به بررسی جزییات هر کدام را دو چندان می‌کند.

آشنایی هر چه بیشتر با ویژگی‌های فنی پاوربانک‌ها، می‌تواند در چگونگی استفاده و کاربرد آن‌ها نیز به خریدار کمک شایانی نماید.

در این میان، برند شیائومی به طور مستمر مدل‌های جدیدی از پاوربانک را با امکانات متنوع و پیشرفته به بازار عرضه می‌کند.

در عین حال، این شرکت توانسته است با طراحی‌های ساده و شیک،  محصولات عامه پسندی را ارائه بدهد و با قیمت مناسب در دسترس عموم قرار دهد.

شارژر همراه بی‌سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت توسط این شرکت با طراحی ساده و به رنگ مشکی به بازار عرضه شده است.

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

این روزها  با استفاده مدام از گوشی هوشمند برای اغلب کارها و حتی امورات ضروری به مدت طولانی، نیاز به یک منبع تغذیه برای شارژ گوشی احساس می‌شود. در همه شرایط هم امکان دسترسی به برق وجود ندارد.

با هوشمند شدن گوشی‌ها، ظرفیت باتری داخلی آن ها هم کفایت حجم استفاده زیاد را نمی‌کند.

شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند نیز به دلایل فنی، ترجیح می‌دهند ظرفیت باتری گوشی‌ها را افزایش ندهند.

از طرفی سیاست قابل تعویض نبودن باتری گجت‌ها و گوشی‌ها هم در طراحی‌های مدرن اخیر مزید بر علت شده است. در نتیجه شرکت‌های بزرگ تصمیم گرفتند تا پاوربانک را برای زمانی که دسترسی به برق وجود ندارد تولید نمایند.

به این ترتیب، افراد می‌توانند در مواقع ضروری، از پاوربانک‌های مناسب موجود در بازار، برای شارژ گوشی هوشمند خود و لوازم جانبی دیگر، استفاده کنند.

در اینجا با معرفی ویژگی‌های شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، سعی شده تا با دید بازتر پاوربانکی مناسب برای نیازهای گوشی هوشمند انتخاب نمایید.

بررسی ابعاد و وزن شارژر همراه

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، همانند دیگر محصولات این شرکت، از طراحی ساده و مینی‌مالیستی بهره می‌برد.

به طور کلی طراحان شرکت شیائومی، در صددند تا محصولاتی با طراحی ساده و جذاب ولی در عین حال شیک به بازار عرضه کنند، به طوری که مورد پسند عامه مردم در جهان قرار گیرد.

این سیاست شرکت شیائومی، باعث شده تا محصولات تولیدی آن، قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته باشند. همچنین تاکید این شرکت علاوه بر استحکام و مقاوم بودن، همواره بر سادگی و ظرافت و زیبایی محصولات استوار است.

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، با وزن 302 گرم، در کلاس وزنی معمولی 200 تا 400 گرمی طبقه بندی می‌شود.

ابعاد آن به ترتیب به طول 147.9 میلی متر، به عرض 71.6 میلیمتر و به ضخامت 18.4 میلیمتر است. به این ترتیب خیلی راحت در جیب جا می‌شود، در کیف هم جای زیادی را اشغال نمی‌کند. به واسطه وزن مناسبی که دارد، به راحتی هم در دست قابل حمل است.

بررسی ظرفیت شارژر همراه

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، یکی از پاوربانک‌های قدرتمند برند شیائومی محسوب می‌شود.

بررسی ظرفیت پاوربانک از اساسی‌ترین مواردی است که باید به هنگام خرید به آن توجه کرد. با در نظر گرفتن ظرفیت پاوربانک و محاسبه ظرفیت باتری کوشی و گجت‌های قابل شارژ دیگری که با استفاده از پاوربانک  قابل شارژ هستند، می‌توان دفعات شارژ شدن آن ها را  مشخص کرد.

ظرفیت پاوربانک در واقع ذخیره انرژی الکتریکی شارژر است که با واحد “میلی آمپر ساعت” بیان می‌شود و از لحاظ فنی به صورت مخفف mAh  می‌باشد.

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، با دارا بودن ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، می‌تواند 3 مرتبه و نیم  موبایلی مانند آیفون 8 را شارژ کند. علت این مورد را در ادامه بررسی می‌کنیم.

در ویژگی‌های شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، به ظرفیت اسمی اشاره شده است.

در حقبقت عوامل مختلفی مانند اتلاف انرژی در پاوربانک، دمای محیط، تولید حرارت به هنگام شارژ و مقاومت کابل شارژ، بر عملکرد پاور بانک تأثیر می‌گذارند و از ظرفیت آن می‌کاهند.

با کاهش مقداری از انرژی الکتریکی پاوربانک، ظرفیت واقعی آن حدود 25 الی 30 درصد از مقدار ظرفیت اسمی آن کمتر می‌شود، که به آن ظرفیت واقعی پاوربانک می‌گویند که ظرفیت مؤثر پاور بانک است.

ظرفیت واقعی و مؤثر هر پاوربانک حدود 70 درصدِ ظرفیت اسمی آن، در نظر گرفته می‌شود.

با این حساب، ظرفیت واقعی شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، حدود 7000 میلی آمپر ساعت، خواهد بود.

برای مثال، انتظار می‌ر‌ود گوشی هوشمندی که دارای باتری به ظرفیت 2000 mAh (میلی‌آمپر بر ساعت) است، توسط شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، بر طبق فرمول زیر پنج مرتبه شارژ شود.:

5 = 2000 ÷ 10000

اما در واقعیت این پاوربانک می‌تواند باتری این مدل موبایل را، به طور مؤثر فقط 3 بار به صورت کامل شارژ کند و برای بار چهارم فقط 50 درصد یعنی تا نیمه شارژ نماید.

بررسی ولتاژ شارژر همراه

طبق استاندارد جهانی، ولتاژ ورودی همه گوشی‌ها، گجت‌ها و لوازم جانبی که با برق شهری شارژ می‌شوند، حدود 5 ولت است. این مورد هم یکی دیگر از نکات مهمی است که باید در همه پاوربانک‌ها به ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی آن دقت کرد.

امکان دارد وسیله‌ای که مایل به شارژ آن با پاوربانک هستید، دارای ولتاژ ورودی متفاوتی باشد، و این مورد اگر هماهنگ و متناسب نباشد، هنگام شارژ، وسیله مورد نظر ممکن است یا آسیب ببیند و یا اصلا شارژ نشود.

با توجه به این نکته، شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، دارای ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی 5 ولت، طبق استاندارد است.

بر همین اساس، این شارژر همراه با تمام لوازم دیجیتال که دارای ولتاژ  5 ولت هستند، مانند گوشی، تبلت، دوربین‌های عکاسی، فیلم‌برداری و سایر گجت‌ها، سازگاری دارد و با اطمینان خاطر می‌توان از آن استفاده کرد.

بررسی شدت جریان شارژر همراه

یکی دیگر از پارامترهای فنی که هنگام بررسی باید به آن دقت کرد شدت جریان پاوربانک است، که با واحد “آمپر”سنجیده می‌شود. چراکه شدت جریان بیانگر سرعت شارژدهی دستگاه است.

پاوربانک‌هایی که دارای چند پورت خروجی هستند، ممکن است هر پورت خروجی، شدت جریان مختلفی داشته باشد.

انواع پورت خروجی از شدت جریان متفاوتی پشتیبانی می‎کنند و سرعت شارژ کردن پاوربانک نسبت به شدت جریان خروجی آن‌ها، متفاوت است. به طور معمول پورت‌هایی با شدت جریان خروجی 1 و 2.1 و 3 آمپری، در انواع پاوربانک‌ها تعبیه می‌شود.

پاوربانک‌های پیشرفته‌تر شدت جریان بالای 2 آمپر را هم ارائه می‌دهند. به این ترتیب هرچه شدت جریان خروجی زیادتر باشد، بر سرعت شارژ هم تأثیرخواهد گذاشت.

بالاترین شدت جریان خروجی شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت،  3.0  آمپر است.

 

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

کابل ‌Type Cشارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپرساعت

 

کابل ‌لایتینگ شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپرساعت

کابل ‌لایتینگ شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپرساعت

 

کابل میکرو شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپرساعت

کابل میکرو شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپرساعت

 

 

بررسی تعداد درگاه  USB و نشانگر شارژر همراه

امروزه پاوربانک‌هایی با امکانات متنوع در بازار موجودند، که یکی از این امکانات داشتن چندین درگاه خروجی است. شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، دارای 2 پورت یا به اصطلاح درگاه خروجی است. نکته جالب توجه اینکه این پاوربانک از درگاه خروجی  USB-A نوع قدیمی و USB-C  نوع جدید هم پشتیبانی می‌کند. درگاه ورودی این پاوربانک هم از نوع USB-C  است.

از لحاظ فنی خصوصیات پورت‌‌ها به این شرح است:

 • رابط ورودی USB-C :

پارامتر ورودی پاوربانک: 5V 3A, 9V 2A, 12V 1.5A

 • رابط خروجی USB-A / USB-C :

پارامتر خروجی سیم دار پاوربانک:

1- رابط نوع USB-A: 5V 2.4A, 9V 2A MAX – 12V 1.5A MAX

2- رابط نوع USB-C: 5V 3A, 9V 2A MAX – 12V 1.5A MAX

در مورد نشانگر این پاوربانک باید گفت که نمایشگر شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، به صورت LED است. میزان شارژ این پاوربانک به وسیله 4 عدد چراغ LED نمایش داده می‌شود. هرکدام از نشانگرهای LED،   میزان 25 درصد از مقدار شارژ را نشان می‌دهند که با روند شارژ به ترتیب روشن می‌شوند. روشن و یا خاموش بودن هر یک از آن‌ها نشان‌دهنده میزان درصد پر یا خالی بودن پاوربانک است. اکر هر چهار  LED روشن شوند به منزله تکمیل شدن شارژ این پاوربانک است.

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

بررسی مدت زمان شارژ اولیه شارژر همراه

نکته مهمی که در هر پاوربانک باید رعایت کرد شارژ اولیه آن است. برای دانستن این که این شارژر همراه چه مدت طول می‌کشد تا پر شود، بهتر است در مرحله اول، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرد.

در شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، هم برای اولین بار باید اجازه داد تا کاملاً شارژ و پر شود. پر شدن کامل پاوربانک در طول عمر باتری تأثیر بسزایی دارد و بر کارایی آن می‌افزاید.

اگر از شارژر دیواری 5 ولتی 2 آمپری، برای شارژ پاوربانک استفاده شود، حدود 6 ساعت پر شدن کامل آن به طول مینجامد. دمای هنگام شارژ آن هم بین 5 تا 35 درجه سانتی گراد متغیر است.

بررسی قابلیت‌ شارژ بی سیم (وایرلس) شارژر همراه

نکته جالبی که شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، را از دیگر شارژرها متمایز می‌کند، پشتیبانی از شارژ سریع بی سیم (وایرلس)  10 واتی است، که در نوع خود منحصر به فرد است. سریع بودن شارژ هم از مزایای این شارژر بی سیم است.

با تکنواوژی شارژ بی سیم، انواع گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌هایی که دارای فن‌آوری Qi هستند، توسط این پاوربانک بدون نیاز به کابل، شارژ می‌شوند.

مهمترین مزیت شارژ بی‌سیم، استفاده نکردن از سیم است. در نظر بگیرید که هنگام شارژ گوشی به دنبال کابل شارژ بگردید و آن را فراموش کرده باشید همراهتان بردارید.

در این صورت وجود پاوربانک، بدون کابل اتصال، عملا بی‌فایده خواهد بود و نمی‌توان از آن استفاده کرد.

ولی شارژ بی سیم فرآیند شارژ را از کابل بی‌نیاز می‌کند و با قرار دادن گوشی با هر مارکی که از شارژ بی سیم پشتیبانی می‌کند بر روی شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، به راحتی می‌توان آن را شارژ کرد.

بهتر است بدانید که فن‌آوری Qi که “چی” تلفظ می‌شود، می‌تواند برق ۵ واتی را  به دستگاه دیگر تا فاصله حداکثر 5 میلی‌متری، منتقل کند.

محدوه حسگر شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت هم  5 میلیمتر است.

ولی بهتر است گوشی همراه یا هر وسیله دیگر به هنگام شارژ به طریق وایرلس، روی پاوربانک به صورت پایدار قرار داده شود، به طوری که از روی آن نلغزد و جابجا نشود.

باید در نظر داشت که این استاندارد، فقط از تمام لوازمی که دارای فن‌آوری Qi هستند (بدون در نظر گرفتن مارک و یا برند خاص)، پشتیبانی می‌کند.

با توجه به مواردی که در دفترچه راهنما قید شده است، احتمالاً گوشی‌های هوشمندی که دارای قاب بیش از حد کلفت و ضخیم باشند و یا دارای قاب فلزی باشند را نتوان به طریقه بی سیم شارژ کرد. به این نکته باید دقت کافی شود تا در انتخاب این پاوربانک با مشکل مواجه نشد.

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت
شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

مشخصات کلی

   • ابعاد: 147.9 * 71.6 * 18.4 میلی‌متر
   • کلاس وزنی: معمولی|200 تا 400 گرم
   • وزن: 302 گرم
   • محدوده ظرفیت: 10 تا 15 هزار میلی‌آمپر‌ساعت
   • ظرفیت اسمی: 10000 میلی‌آمپر ساعت
   • ولتاژ ورودی: 5.0 ولت
   • ولتاژ خروجی: 5.0 ولت
   • شدت جریان خروجی: 3.0 آمپر
   • تعداد درگاه خروجی: 2 عدد
سایر امکانات و قابلیت‌ها:
  • امکان شارژ وایرلس دستگاه های موبایل دارای فناوری Qi
  • امکان شارژ هم زمان 3 دستگاه (دو دستگاه از طریق کابل و یک دستگاه بصورت وایرلس)
  • دارای یک عدد کابل میکرو usb
  • امکان شارژ پاوربانک از طریق درگاه Micro usb یا Usb Type C

نقاط قوت محصول

شارژ وایرلس ۱۰ واتی

رنگ مشکی مات شیک

ظاهر زیبا

شارژ همزمان سه دستگاه

نقاط ضعف محصول

وزن و حجم به نسبت زیاد

قیمت بالا

مورد سوم

مورد چهارم

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM  ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، در رنگ مشکی با طراحی جذاب و مینی‌مالیستی عرضه شده است و توان ده واتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

همچنین دو پورت خروجی برای شارژ کردن دیگر دیوایس‌ها به صورت سیمی نیز در آن وجود دارد.

این محصول که از شارژ بی‌سیم ۱۰ وات پشتیبانی می‌کند توانایی شارژ 3 گوشی به صورت هم زمان دارد.

بررسی قابلیت شارژ سریع یا    3.0   Quick Charge  شارژر همراه

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، هم از شارژ بسیار سریع 3 آمپری  و هم شارژ بی سیم پشتیبانی می‌کند.

این فن‌آوری برای کاربرانی که مدام از گوشی استفاده می‌کنند و دغدغه این را دارند که گوشیشان را زودتر شارژ شود، بسیار کارساز است.

برای مثال، با قابلیت شارژ سریع، می‌توان گوشی هوشمند آیفون XS  را به وسیله این پاوربانک، با روش بی سیم، به طور کامل در مدت  20دقیقه شارژ کرد.

بررسی جنس شارژر همراه

شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM  ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، از فلزی با جنس آلیاژ آلومینیوم  به رنگ مشکی، طراحی و ساخته شده است.

بدنه فلزی یک تکه این پاوربانک، از استحکام بالایی برخوردار است و همچنین در برابر زمین افتادن و برخورد با وسایل دیگر نیز بسیار مقاوم است.

این پاوربانک علاوه بر طراحی زیبا، دارای کناره‌های قوس‌دار است و لبه های تیزی ندارد، به همین علت می‌توان براحتی آنرا در دست حمل کرد.

 

سایر امکانات شارژر همراه

توسط شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM  ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، می‌توان  به طور همزمان سه وسیله یا گوشی همراه را شارژ کرد.

به این ترتیب که دو دستگاه به وسیله کابل با رابط  USB-A و  USB-C و شارژ سریع یک دستگاه نیز به صورت بی سیم با توان 18 وات.

البته این نکته را هم نباید در نظر دور داشت که هنگام شارژ به صورت همزمان، واضح است که مدت زمان شارژ به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.

نکته بعدی اینکه این شارژر به صورتی طراحی شده است که می‌توان از آن در هواپیما هم براحتی استفاده کرد.

به همراه این پاوربانک، یک کابل میکرو USB قرار داده شده است. به وسیله آن، امکان شارژ این پاوربانک با درگاه میکرو یو اس بی یا تایپ سی هم وجود دارد.

از امکانات دیگر شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM  ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، این است که  می‌توان علاوه بر گوشی‌ها و گجت‌های برند شیائومی، برای شارژ گوشی‌های هوشمند اپل، سامسونگ و هوآوی و اکثر برندهای دیگر هم از آن استفاده کرد.

 

 قابلیت شارژر همراه بی سیم شیائومی مدل PLM11ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت
advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *