بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

آنچه که خواهید خواند
advanced divider

بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB،  را می‌توانید از میان انواع و اقسام برندها، نسبت به نیاز خود با توجه به فاکتورهای مختلفی که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم، انتخاب نمایید.

کابل USB چیست؟

در اینکه همه به هنگام خرید مایلند با کیفیت‌‌ترین جنس را تهیه کنند، شکی نیست. حتی برای خرید کابل هم برای اتصال به گوشی همراه خود به دنبال بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB می‌گردند.

به طور کلی، همه کسانی که با وسایل دیجیتالی و الکترونیکی سرو کار دارند با واژه کابل USB نا آشنا نیستند. ولی آیا واقعاً می‌دانید کابل USB چیست؟

یو اس بی” (USB)
یو اس بی” (USB)

جالب است بدانید که واژه “یو اس بی” (USB) از سر نام  (Universal Serial Bus) برگرفته شده است و به معنی “گذرگاه سریال جهانی عمومی ” است.

درگاه USB که شامل لایه‌های الکتریکی، مکانیکی و حتی پروتکلی است، از سال  1994 میلادی به بعد، توسط گروهی متشکل از چند شرکت وارد بازار شده است و به صورت استاندارد صنعتی جهانی، درآمده است.

این چند شرکت که غول‌های تولید کننده رایانه و ابزارهای دیجیتالی هستند عبارتند از دیجیتال ایکویپمنت، آی بی ام، اینتل، مایکروسافت، ان ای سی و نورتل.

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور لوازم دیجیتالی هوشمند، نحوه انتقال اطلاعات و حتی شارژ دستگاه‌ها، به طور کلی متحول شده و تغییرات زیادی در زمینه لوازم الکترونیکی رخ داده است.

کابل‌ها و درگاه‌های ورودی لوازم دیجیتالی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و طراحان و سازندگان درصدد بودند تا درگاه‌های اتصالی بسازند که با سایز کوچک‌تر، حجم قابل توجهی از اطلاعات و حتی جریان برق را عبور دهند تا برای عموم قابل استفاده باشد.

تنوع کابل‌های USB

به مرور زمان اندازه و حجم دستگاه‌های دیجیتالی به قدری کوچک و قابل حمل شدند تا اینکه عموم مردم توانستند برای نیاز‌های خود، آن‌ها را تهیه کرده و به طور شخصی استفاده نمایند.

برای استفاده و اتصال انبوهی از دستگاه‌های شخصی که در دست مردم بود، هم برای شارژ و هم برای انتقال داده، باید کابل‌های ویژه‌ای تولید می‌شد و در دسترس عموم قرار می‌گرفت.

بر همین اساس، درگاه‌ USB وکابل‌ اختصاصی آن، از سال 1994 با نسخه‌ USB 0.7 و به ترتیب در نسخه‌های بالاتر USB 1.0،  USB 2.0 و   USB 3.0 به دنیا معرفی شدند.

دلیل ابداع و تولید آن‌ها، برای استاندارد کردن اتصالات  لوازم جانبی رایانه‌ها مانند صفحه کلیدها، چاپگرها و دستگاه‌های جانبی دیگر به کامیپوترها، در سطح جهانی و به طور عمومی بود.

از میان نسخه‌های متعدد تولید شده، کابلUSB 1.0 ، ششمین نسخه از این مدل بود که در سال ۱۹۹۶ در دو نوع با سرعت انتقال داده پایین و بالا ارائه شد.

 • سرعت پایین (۱٫۵ مگابیت بر ثانیه)
 • سرعت بالا (۱۲ مگابیت بر ثانیه)

این مدل به علت پایین بودن سرعت آن دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

کابل USB 2.0، هشتمین نسخه است که برای همه آشناست. این مدل با سرعت ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه، در سال ۲۰۰۰ ارائه شد. طول کابل  USB 2.0 می‌تواند حداکثر 5 متر باشد.

کابل USB 2.0، با سرعتی معادل ۴۰ برابر نسخه‌های قبل، داده‌ها را انتقال مي‌داد كه براي زمان خود بسيار قابل ملاحظه بود. در حال حاضر نیز این مدل یکی از پرکاربردترین کابل‌های موجود در بازار می‌باشد.

انواع کابل‌های تبدیل USB به مینی USB (MiniUSB) و USB به میکرو USB (MicroUSB)، تبدیل USB به USB-C‌، تبدیل USB به لایتنینگ و همچنین کابل‌های او تی جی (OTG) در همین دسته بندی قرار می‌گیرند.

انواع USB
انواع کابل‌های تبدیل USB

نسخه‌های جدیدتر کابل‌ها USB 3.0   و کابل USB 4.0 هستند که به پرسرعت‌ها مشهورند. این مدل‌ها اکثراً در حافظه‌های جانبی هارداکسترنال و فلش‌های مدرن مورد استفاده دارد.

به این ترتیب، کابلUSB 3.0  در واقع نهمین نسخه است که جزو پر سرعت‌ها محسوب می‌شود. این نوع کابل در سال ۲۰۰۸ ارائه شد با سرعتي برابر ۵ گیگابیت بر ثانیه است و سرعت این نسخه تقریباً ۱۰ برابر سرعت نسخه قبلی است.

پس از آن محققان دست از تلاش برنداشته و نسخه‌ی ارتقا یافته‌ای از کابل USB 3.0   را با مشخصات کابلUSB 3.017   منتشر کردند که به سوپر اسپید مشهور شد. طول این مدل کابل حداکثر3 متر است.

پس از آن کابل پیشرفته  USB 4.0 به طول 80 سانتیمتر، که دوازدهمین نسخه است، در سال ۲۰۱۹، با سرعت ۴۰ گیگابیت ارائه شد. این کابل در واقع  با سرعتی معادل 5  گیگابایت بر ثانیه داده‌ها را انتقال می‌دهد که با این حساب، در رده  فرا سرعت فوق‌العاده قرار می‌گیرد.

به هر صورت، بعضی از انواع کابل شارژها به طور اختصاصی فقط برای انتقال بهتر جریان الکتریسیته طراحی شده‌اند. برخی دیگر از کابل‌ها نیز، هم برای انتقال برق و هم برای انتقال سریعتر داده‌ها ساخته شده‌اند.

نماد USB

خالی از لطف نیست که کمی هم با نماد USB آشنا شویم.  USB با نماد و تصویر جالبی نمایش داده می‌شود که بیانگر نحوه انتقال داده‌ها است. این نماد را بر روی کلیه سر کابل‌های USB می‌توان مشاهده کرد.

برخی بر این عقیده‌اند که نماد یو اس بی USB که حالت سه شاخه دارد برگرفته از نیزه سه شاخه خدای دریا است که همیشه همراه خود دارد و نشان‌دهنده قدرت او است.

در حقیقت این معنا را می‌رساند که کابل USB وسیله‌ای است سودمند، که قدرت متصل شدن به چندین وسیله را داراست و همچنین انتقال برق یا انتقال داده‌ها را با قدرت بسیار زیاد، انجام می‌دهد.

نماد USB
نماد USB

سه شاخه بودن این علامت، کامل و جامع بودن کاربرد آن در انتقال داده‌ها را نشان می‌دهد.

در تصاویر زیر، به طور واضح، می‌توان خصوصیات و تفاوت‌های هر کدام از کابل‌های USB عنوان شده در بخش قبلی و همچنین نماد و سمبل مربوط به هر یک را مشاهده و با هم مقایسه کرد.

انواع USB
انواع USB
مفایسه USB
مفایسه USB

انواع کابل‌های USB

شاید این سوال پیش بیاید که اگر USB استاندارد جهانی است، پس چرا انواع مختلفی از USB وجود دارد و کاربران به دنبال خرید بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB هستند؟

دلیل آن واضح است چرا که روز به روز با پیشرفت‌هایی که در عرصه‌‌های مختلف علوم بشری صورت می‌گیرد، دستگاه‌های جدیدی با قابلیت‌های بهترساخته می‌شوند.

درنتیجه کابل‌های ارتباطی برای درگاه‌های جدید، با کارکردهای مختلف و همچنین برای سازگاری با قابلیت‌های وسایل نوظهور، تولید شده و به بهره برداری می‌رسند.

Micro USB  یک نسخه کوچک از رابط USB است، که برای اتصال دستگاه‌هايی مانند تلفن‌های هوشمند، دستگاه‌های پخش کننده Mp3، دستگاه‌هایGPS، چاپگرهای عکس و دوربین‌های دیجیتال و غیره، ساخته شده است.

بر همین اساس، می‌توان نتیجه گرفت که تفاوت میان انواع درگاه‌های ورودی لوازم دیجیتالی مانند کوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها‌، لپتاپ‌ها و شارژرها، و همچنین تفاوت کابل رابط آن‌ها، در میزان نرخ انتقال داده‌ها و همچنین سرعت انتقال آن‌هاست.

برای مثال، کابل تبدیل USB به microUSB در مقایسه با کابل USB 2.0، عملکرد سریع‌تری دارد.

بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

کسانی که گوشی همراه یا تبلت دارند، در صورت نیاز، قطعاً به دنبال تهیه بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB، خواهند بود.

علاوه بر دارندگان گوشی و تبلت اندروید، حتی دارندگان گوشی‌های هوشمند اپل هم سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند از بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB استفاده نمایند.

امروزه کابل تبدیل USB به MicroUSB  جزو رایج‌ترین کابل‌های اتصال برای شارژ گوشی همراه و تبلت و همچنین کابل اتصال به منبع تغذیه برای شارژرهای همراه یا پاوربانک‌ها نیز هست.

کابل تبدیل USB به MicroUSB، یک استاندارد جهانی است که هم برای شارژر تلفن همراه و هم برای همگام سازی تجهیزات و هم برای انتقال داده به بسیاری دیگر از ابزارهای تولید شده در جهان، مورد استفاده دارد.

مشخصات بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

برای اینکه بتوان بهترین کابل تبدیل  USB به MicroUSB  را از میان انبوهی از کابل‌ها انتحاب کرد، بهتر است با جزییات بیشتری آن‌ را مورد بررسی قرار داد.

هر کابل تبدیل USB به MicroUSB، به طور معمول از یک طرف به سری  USB و از طرف دیگر کابل، به سری microUSB  متصل است. انتهای این سری‌ها، از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند.

کابل میان این دو سری‌، چه برای شارژ و چه برای انتقال داده، که ممکن است با سطح مقطع گرد یا تخت باشد، معمولا از ۴ سیم داخلی با رنگ‌های متفاوت سیاه، سفید، قرمز و سبز تشکیل شده است.

هر کدام از سیم‌ها وظیفه‌ مشخصی دارند که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

این چهار سیم عبارتند از:

 • یک رشته سیم نول،
 • یک رشته سیم انتقال ولتاژ مثبت یا فاز،
 • دو رشته سیم مخصوص انتقال داده یا اطلاعات.
بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB
بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

لازم به ذکر است که اندازه قطر و جنس آلیاژ این چهار سیم و مورد بعدی عایق بندی آن‌ها، از عوامل تأثیرگذار و مهم در کیفیت کابل است.

اگر سیم‌های کابل تبدیل، از کیفیت بالایی برخوردار باشند و در عایق بندی سیم‌ها، از مواد خوب استفاده شده باشد، مطمئناً  آن بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB  خواهد بود.

کابل شارژ تلفن همراه، معمولاً جزو اقلام همراه گوشی و داخل بسته‌بندی آن ارائه می‌شود. اما اگر کابل شارژ شما به دلایلی دچار مشکل شده، به راحتی می‌توانید با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم، بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB  را تشخیص داده و خریداری نمایید.

بنابراین به هنگام خرید، اگر کابل تبدیل USB به MicroUSB ای که مورد نظر شماست را  انتخاب نموده‌اید، دارای دفترچه راهنما یا مشخصات باشد، حتماً قبل از اقدام به خرید، آن را مطالعه فرمایید.

advanced divider

کابل تبدیل USB به MicroUSB مدل Nylon به طول 20 سانتی متر

مشخصات کلی

  • نوع رابط: microUSB
  • طول کابل: 20 سانتی متر
  • مناسب برای: گوشی های آندروید و تمامی دستگاه های استفاده کننده از رابط Micro-USB
  • نوع کابل: USB
  • سایر توضیحات کابل: دارای رابط MicroUSB
  • کوتاه
  • کم حجم
  • مناسب برای پاوربانک

نقاط قوت محصول

فست شارژ

با دوام

فیش فلزی

 • نوع رابط:microUSB
 • نوع کابل:USB

کابل USB به MicroUSB مدل A1 طول 18 سانتی متر

مشخصات کلی

  • نوع رابط: microUSB , USB
  • طول کابل: 18 سانتی متر
  • مناسب برای: دستگاه‌های مجهز به درگاه microUSB و USB
  • نوع کابل: USB
  • سایر توضیحات کابل: مقاوم در برابر گره خوردن

نقاط قوت محصول

قیمت مناسب

نقاط ضعف محصول

کیفیت متوسط

قابلیت انتقال دیتا ندارد

کابل بسیار کوچک و مناسب برای پاوربانک هست.

کابل تبدیل USB به MicroUSB شیائومی مدل NOTE طول 1.2 متر

مشخصات کلی

  • نوع رابط: microUSB
  • طول کابل: 1.02 متر
  • مناسب برای: گوشی های اندروید و شیائومی
  • نوع کابل: USB
  • بازه طول کابل: طول کابل 101 تا 150 سانتی متر

نقاط قوت محصول

شارژ سریع

نقاط ضعف محصول

انتقال دیتا ندارد

کابل شیائومی توانسته محبوبیت زیادی در جهان پیدا کند و با استفاده از مواد اولیه درجه یک و به روز ترین دستگاه های تولید این کابل را با کیفیت عالی تولید کند.

همینطور در سال 2010 نام خود را در روی سوکت کابل حک کرد که از کپی برداری جلوگیری کند این کابل داخل نایلون بسیار نازک میباشد که نشان دهنده اصل بودن کالا است.

کابل تبدیل USB به MicroUSB بیبوشی مدل A07 طول 1 متر

مشخصات کلی

   • نوع رابط: microUSB
   • طول کابل: 1 متر
   • مناسب برای: شارژ انواع گوشی موبایل و تبلت با کانکتور microUSB
   • نوع کابل: USB
   • سایر توضیحات کابل:
   • پشتیبانی از شارژ سریع با شدت جریان 2.4 آمپر
   • دارای کانکتورهای مقاوم
   • دارای روکش بافته شده
   • مقاوم در برابر گره خوردن، درهم‌پیچیدن و کشیدگی
   • دارای استانداردهای CE، FCC و ROHS
   • بازه طول کابل: طول کابل 16 تا 100 سانتی متر
   • امکان انتقال اطلاعات: ندارد

 

نقاط قوت محصول

دارای تنوع رنگ

روکش بافته شده

 شارژ سریع

 • دارای استانداردهای CE، FCC و ROHS

نقاط ضعف محصول

 • امکان انتقال اطلاعات: ندارد

microUSB درگاهی است که در بسیاری از گجت‌ها، گوشی‌ها و تبلت‌ها قابل مشاهده و مورد استفاده است.

این درگاه به همراه کانکتور آن بسیار فراگیر است. کابل تبدیل USB به microUSB بیبوشی مدل A07 طول 1 متر، کابلی است که می‌تواند تمامی نیازهای شما را به یک کابل microUSB برای محصولاتی که دارای این درگاه هستند را جواب‌گو باشد.

این کابل ۱ متر طول دارد. کابل تبدیل USB به microUSB بیبوشی مدل A07 طول 1 متر مناسب برای انتقال شارژ  با سرعت است.

کانکتور میکرو یو اس بی در این محصول با انواع گجت‌ها، گوشی‌ها و تبلت‌های اندروید و دیگر دستگاه‌های مجهز به این درگاه سازگاری کاملی دارد.

 

 

همچنین کانکتور USB در آن با کامپیوتر، لپ‌تاپ، شارژرهای دیواری، پاور بانک و دیگر دستگاه‌های دارای این درگاه سازگار است.

شما می‌توانید از این کابل برای شارژ استفاده کنید. این محصول با استانداردهای CE، FCC و ROHS ساخته شده است.

این کابل از فناوری شارژ سریع با شدت جریان 2.4 آمپر کاملا و به‌راحتی پشتیبانی می‌کند.

این کابل دارای روکشی بافته شده نایلونی است که در برابر کشیدگی، گره‌خوردگی، له‌شدگی و پاره‌شدن بسیار مقاوم است.

یکی دیگر از ویژگی های این کابل این است که محل اتصال سیم به کانکتور به خوبی مقاوم سازی شده است و در برابر قطع شدن بسیار مقاوم است.

کابل USB به Micro USB ای سی بی مدل RT1 طول 140 سانتیمتر

مشخصات کلی

 • نوع رابط: microUSB
 • طول کابل: 140 سانتیمتر
 • مناسب برای: گوشیهای اندروید
 • نوع کابل: USB
 • ابعاد: 100 * 40 * 40 میلی‌متر
 • نوع کانکتور: microUSB
 • نوع درگاه: USB 3.0
 • سازگار با: اندرویید
 • سایر توضیحات مبدل: کابل شارژ اندروید

نقاط قوت محصول

سرعت خوب

نقاط ضعف محصول

انتقال دیتا ندارد

کابل USB  ای بی سی محصولی با کیفیت برای شارژ موبایل می باشد.

این محصول با دارا بودن پوشش پارچه ای (کنفی) طول عمر زیادی دارد و به راحتی خراب نمی شود.

این کابل با طول 140 سانتیمتر جزء کابلهای بلند محسوب می شود. سوکتهای این کابل از پلاستیک سخت می باشد.

کابل تبدیل USB به Micro-USB انکر مدل A8143 PowerLine Plus طول 1.8 متر

مشخصات کلی

   • نوع رابط: microUSB
   • طول کابل: 1.8 متر
   • مناسب برای: شارژ دستگاه و انتقال اطلاعات
   • نوع کابل: USB
   • سایر توضیحات کابل:
    – مقاوم در برابر کشیدگی و تنیدگی
        – روکش ساخته شده از جنس کولار
 
        – تشکیل شده از چند سیم داخلی جهت کاهش مقاومت درونی

نقاط قوت محصول

قابلیت انتقال اطلاعات

کابل بلند

دارای روکش کولار

نقاط ضعف محصول

قیمت بالا

کابل «انکر» مدل A8143 PowerLine Plus از نوع کابل‌های microUSB است.

این نوع کابل‌ها مناسب گوشی‌های موبایل و تبلت‌های اندرویدی هستند؛ همچنین بیشتر هدست‌های بلوتوث و پاوربانک‌ها به کمک این نوع کابل شارژ می‌شوند.

A8143 از روکش بافته‌شده برخوردار است. این روکش بافته‌شده علاوه‌بر اینکه آن را بادوام‌تر از کابل‌های معمولی کرده است، باعث شده دربرابر گره‌خوردن و درهم‌پیچیدن هم مقاوم باشد.

بدنه‌ی این کابل قدرت تحمل بیش از 10000 بار خمش را دارد و به دلیل وجود اتصالات لیزری، دربرابر کشیدگی نیز مقاومت می‌کند.

A8143 به طول 1.8 متر است تا به‌راحتی بتوان از آن استفاده کرد. روکش کانکتورهای آن از جنس آلومینیوم هستند که ضمن زیبایی، مقاومت زیادی دارند.

به کمک کابل A8143 هم امکان شارژ دستگاه‌ها وجود دارد و هم می‌توان انتقال اطلاعات را به‌سادگی انجام داد.

کابل تبدیل USB به MICRO USB مدل CB طول 1 متر

مشخصات کلی

  • نوع رابط: microUSB
  • طول کابل: 1
  • نوع کابل: USB
  • بازه طول کابل: طول کابل 16 تا 100 سانتی متر
  • امکان انتقال اطلاعات: دارد

نقاط قوت محصول

طول کابل بلند

امکان انتقال اطلاعات: دارد

نقاط ضعف محصول

قیمت بالا

کابل شارژ و دیتا Micro USB ریمکس مدل RC-063m

مشخصات کلی

  • نوع رابط: microUSB
  • طول کابل: 100 سانتیمتر
  • نوع کابل: USB

نقاط قوت محصول

بسته بندی شکیل

سرعت خوب شارژ و انتقال

سرعت انتقال اطلاعات 480 مگابایت بر ثانیه

حداکثر جریان عبوری 2.1 آمپر

نقاط ضعف محصول

قیمت بالا

 • مناسب برای انواع گوشی های موبایل و تبلت
 • برند معتبر ریمکس
 • سرعت خوب شارژ و انتقال
 • حداکثر جریان عبوری 2.1 آمپر
 • وزن کابل: 35.47
 • سرعت انتقال اطلاعات: 480 مگابایت بر ثانیه
 • بسته بندی شکیل

کابل تبدیل USB به Micro آر جی سی مدل M5 طول 1 متر

مشخصات کلی

  • نوع رابط: USB
  • طول کابل: 1 متر
  • نوع کابل: microUSB
  • سایر توضیحات کابل: بافته شده از نایلون با تکنولوژی نانو
  • سری هایی با جنس آلیاژ روی
  • پلاستیک انعطاف پذیر TPE در محل اتصال کابل به کانکتور
  • دارای استانداردهای CE، FCC ، EACو ROHS
  • پشتیبانی از شدت‌جریان ۳ آمپر
  • دارای روکش بافته‌شده مقاوم در برابر کشیدگی و پاره‌شدن
  • بازه طول کابل: طول کابل 16 تا 100 سانتی متر
  • امکان انتقال اطلاعات: دارد

نقاط قوت محصول

دارای استانداردهای CE، FCC ، EACو ROHS
پشتیبانی از شدت‌ جریان ۳ آمپر

روکش مقاوم

امکان انتقال اطلاعات: دارد

نقاط ضعف محصول

قیمت بالا

یکی از مشکلاتی که پیوسته برای کابها اتفاق می افتد، پارگی سیم در محل اتصال به کانکتور بود اما کابل شارژ و انتقال داده RJC در محل اتصال سیم به کانکتور از پلاستیک TPE محکم وتقویت شده ای ساخته شده است که به موجب آن از سیم کابل در برابر خم شدن محافظت می کند.

این کابل به گونه ای طراحی شده است که در برابر هزاران بار خم شدن و خارج کردن کانکتور از پورت مربوطه هیچ گونه اختلالی در عملکرد آن ایجاد نمی شود. کابل شارژ RJC با روکش نایلون بافته شده و دو سر با روکش آلیاژ روی مقاوم در برابر آب و حرارت می باشد.

8 آی سی محافظ تعبیه شده در این کابل گوشی شما را از جریانات اضافی محافظت می کند و جریان بالاتر از 2.4 آمپر یکنواخت را به ارمغان می آورد و باعث شارژ شدن سریع تر میشود و از خراب شدن باطری محافظت می کند.

کابل RJC در حالت شارژ سریع حداکثر جریانی معادل 2.4 آمپر نیاز دارد و اطلاعات را با سرعتی معادل 480Mbps منتقل می کند.

این کابل مجهز به تراشه IC هوشمندی می باشد که پس از اتصال گوشی موبایل خود به این کابل به صورت هوشمندانه جریان را متناسب با توان باتری گوشی موبایل شما تنظیم می کند تا آسیبی به گوشی موبایل شما وارد نشود.

زمانی که گوشی موبایل شما شارژ کمی دارد با اتصال این کابل به گوشی موبایل اندرویدی خود، حداکثر جریان در حالت شارژ سریع برای گوشی موبایل شما فراهم می شود و زمانی که باتری کاملا شارژ شد، میزان جریان وارده کمترین مقدار است و شارژ آهسته انجام می شود تا درصد شارژ باتری حفظ شود.

این کابل 1 متر طول دارد و داخل آن از چند رشته سیم ساخته شده که موجب افزایش سرعت انتقال شارژ تا 60 درصد بالاتر می‌شود. روکش این محصول از الیاف نایلون بافته شده ساخته شده است که قدرت تحمل بیش از 8000 بار خمش را دارد.

کابل تبدیل USB به Micro-USB یسیدو مدل CA50 طول 2 متر

مشخصات کلی

  • نوع رابط: microUSB
  • طول کابل: 2 متر
  • مناسب برای: تمامی گوشی و تبلت های دارای پورت MicroUSB
  • نوع کابل: USB
  • بازه طول کابل: طول کابل 151 تا 300 سانتی متر
  • امکان انتقال اطلاعات: دارد

نقاط قوت محصول

امکان انتقال اطلاعات دارد

طول کابل تا 300 سانتی متر

شارژ سریع

روکش نایلونی مقاوم

نقاط ضعف محصول

قیمت بالا

مورد دوم

مورد سوم

مورد چهارم

این کابل تولیدی شرکت معروف و بنام yesido است که مناسب برای تمامی گوشی و تبلت های دارای پورت MicroUSB می باشد و همچنین قابلیت انتقال اطلاعات و شارژ با حداکثر شدت جریان خروجی ۲٫۴ آمپر را نیز دارد.

سری های فلزی باعث می شود که این کابل در برابر فشار و سایش مقاوم بشود و به غیر از آن، دارای محافظ پلاستیکی در قسمت انتهایی کانکتور ها جهت جلوگیری از آسیب کابل و همچنین دارای روکش نایلون بافته شده مقاوم در برابر کشش، پارگی و گره می باشد.

جنس سیم بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

برای معرفی بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB، با نگاهی دقیق‌تر جنس آن را مورد تجزیه تحلیل قرار می‌دهیم.

به علت رسانایی الکتریکی بالای فلز مس، اکثراً سیم‌ها از جنس مس ساخته می‌شوند. فلز مس علاوه بر اینکه هادی خوبی برای جریان برق است، از لحاظ قیمت ارزان بوده و لوازم ساخته شده مسی مقرون به صرفه خواهند بود.

به همین علت بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB  از جنس مس است. مقاومت در برابر حرارت و شکل‌پذیری این فلز، باعث شده که کابل‌ در برابر گرم شدن و خم شدن آسیب نبیند.

البته باید در نظر داشت اگر در کابلی، از سیم بیش از حد نازک و با کیفیتی پایین‌تر از حد استاندارد استفاده شود، بالطبع کارآیی مطلوب را نخواهد داشت.

پس باید کابل از هر لحاظ کاملاً استاندارد باشد تا از جریانات مرتعش برق در استفاده طولانی مدت جلوگیری شود و به باتری دستگاه صدمه‌ای وارد نکند.

شدت جریان متداول کابل‌ها 2.1 آمپر است. بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB، می‌تواند از شدت جریان 2.4 و بالاتر هم پشتیبانی کند.

جنس روکش بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

کابل‌ها همانند دیگر سیم‌های موجود در بازار، به طور مطلق، دارای روکش نارسانا هستند. روکشِ بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB، باید مقاومت خوبی در برابر برخی آسیب‌ها داشته باشد.

از آنجایی که کابل شارژ به هنگام وصل کردن و درآوردن از سوکت گوشی دچار فشار یا کشیدگی می‌شود پس باید از جنسی ساخته شود که در برابر فشار وارده خشک و شکننده نباشد و همچنین در برابر کشش مقاوم باشد.

مورد دیگر اینکه، محل اتصال سیم هم به کانکتور USB و هم به  MicroUSB  باید به خوبی مقاوم سازی شده باشد تا در اثر استفاده مکرر دچار فطعی کابل نشود.

کابل تبدیل USB به MicroUSB، یک شیء و وسیله سیارِ ظريفی است. بسته به موقعیت و طول آن، پس از استفاده، باید آن‌ را جمع‌آوري كرد.

كابل‌ را حین جمع کردن مانند کلاف می‌پیچانند و یا دور چیزی می‌پیچند. به مرور زمان این کار باعث ساییده شدن، گره خوردن و درهم پیچیدن کابل می‌شود.

از خصوصیات بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB اینست که دربرابر تاخوردگی و ساییدگی از استحکام خوبی برخوردار باشد و اگر دچار درهم پیچیدگی و گره خوردگی شد، آسیب نبیند.

در اثر استفاده مکرر، بر روی کابل لکه می‌افتد و کثیف می‌شود پس لازم است بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB دارای روکشی باشد که بتوان به نحوی آن را تمیز کرد.

ولی گاهی نیاز می‌شود از محلول‌هایی، برای ضد عفونی کردن آن استفاده شود که در این صورت باید جنس روکش آن در برابر مواد ضدعفونی کننده و یا حتی حلال‌های آلی هم مقاوم باشد.

مقاومت در برابر گرما هم یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB است.

آیا تا بحال نام ماده‌ای به اسم کولار (kevlar) به گوشتان خورده است؟ جنس روکش بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB برند انکر، مدلPowerLine Plus، از ماده کولار است.

روکش Kevlar
روکش Kevlar

کِوه لار (kevlar) نام تجاریی الیافی از جنس پارا آرامید است که به صورت نخ تنیده شده، تولید می‌شود. استحکام این روکش 5 برابر فولاد است. به همین دلیل  از این ماده در جلیقه‌های ضد گلوله استفاده می‌شود.

البته باید این نکته را یادآور شد که اغلب کابل‌های باکیفیت، دارای روکشی از جنس PVC   هم هستند. PVC نوعی پلاستیک با قابلیت‌های فراوان است. وزن سبک، ضد خط و خش و ضد خوردگی، استحکام بالا از مزایای آن به شمار می‌رود.

کابل USB با روکش پلاستیک با کیفیت
کابل USB با روکش پلاستیک با کیفیت

ضدآب بودن آن مانع نفوذ رطوبت می‌شود که در لوازم الکتریکی این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است. در برابر فشار و کشیدگی هم دارای مقاومت خوبی است.

علاوه بر موارد یاد شده، روکش PVC به کار برده شده در بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB، با قابلیت خم شدن عالی و در عین حال استحکام بالا، بر طول عمر و کارکرد آن می‌افزاید.

به دلیل تمیز شوندگی آسان و راحت، می‌توان کابل با روکش PVC را با دستمال مرطوب به آرامی پاک و تمیز کرد و سپس خشک نمود. تا به مرور زمان کدر و کثیف دیده نشود. مقاومت بالا در برابر اسیدها و الکل هم یکی دیگر از مزایای آن است.

اندازه طول بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

مورد بعدی که برای انتخاب بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB، باید به آن توجه کرد طول متراژ آن است. کابل‌های USB در متراژ مختلف نسبت به کاربرد و نیاز مردم تولید و به بازار عرضه می‌شوند. طول کابل‌ها از 14 سانتیمتر تا  5 متر می‌تواند متغیر باشد.

کابل‌هایی با طول کمتر در حد 14 – 15 سانتی‌متر، برای استفاده از شارژر همراه یا پاوربانک مناسبند. ولی برای شارژ مستقیم از پریز، بهتر است از کابلی با متراژ بالاتر، برای مثال بیشتر از 1 متر استفاده شود.

کابل‌های 2 الی 3متری و بالاتر، برای اتصال به رایانه PC و یا برای اتصال به جا فندکی ماشین در اتومبیل، تولید شده‌اند تا کار با گوشی همراه راحت‌تر باشد.

البته اکثر افراد ترجیح می‌دهند کابلی تهیه کنند که بتوانند در شرایط مختلف از آن به راحتی استفاده کنند.

باید این نکته را هم در نظر داشت که معمولا کابلی با طول بیشتر، مقاومت الکتریکی بیشتر هم خواهد داشت که در نتیجه بر روی کارکرد کابل تاثیر می‌گذارد و از عملکرد آن می‌کاهد.

ممکن است برای خریدار پیش آمده باشد که به هنگام خرید یک کابل تبدیل USB به MicroUSB وسوسه شود و به سراغ مدل‌های ارزان‌تر برود.

اما باید این را در نظر داشت، کابل‌هایی که با کیفیت پایین ساخته شده باشند به مرور از کیفیتشان کاسته می‌شود. حتی ممکن است پس از چند بار استفاده پاره شوند و کلاً از کار بیوفتند.

استانداردهای بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB

لوازم الکترونیکی کامپیوتری و دیجیتالی دارای استاندارد جهانی هستند. این استانداردها عبارتند از RoHS، FCC و CE که بر روی لوازم الکترونیکی استاندارد درج می‌شوند.

برای آشنایی بهتر با این استانداردها توضیح مختصری درباره هرکدام می‌دهیم.

استانداردی به نام RoHS وجود دارد که برگرفته شده از سرنام عبارت Restriction of Certain Hazardous Substances  است. بر طبق این استاندارد، استفاده از 6 ماده سمی که برای سلامتی انسان و طبیعت، مضر و خطرناک شناخته شده است، در محصولات و لوازم الکترونیکی کامپیوتری ممنوع اعلام شده است. این 6 ماده عبارتند از:

 • کادمیوم
 • جیوه،
 • کرومیوم،
 • (polybrominated biphenyls) PBB،
 • BDE،
 • سرب

استاندارد دیگری به نام  FCC است که مخفف Federal Communications Commission می‌باشد.  وجود این علامت روی سخت‌افزار، تضمین می‌کند که عملکرد این دستگاه‌ها موجب ایجاد تداخل در عملکرد سایر دستگاه‌های الکترونیکی نزدیک، نشده و دستگاه مورد نظر نیز بر اثر انتشار امواج سایر ادوات و سخت افزارها، دچار مشکل و اختلال نمی‌شود.

استاندارد FCC
استاندارد FCC

استاندارد دیگری CE  است که از سر واژه کلمات فرانسوی Communauté Européenne برگرفته شده است. این استاندارد مربوط به اروپاست و بر طبق آن محصولات باید از نظر سلامت، امنیت و مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و در صورت تایید موفق به اخذ این نشان شوند.

استاندارد CE
استاندارد CE

با توجه به موارد گفته شده، هنگام انتخاب بهترین کابل تبدیل USB به MicroUSB، ابتدا نیاز خود را بسنجید و سپس به خرید محصولی با کیفیت از برندی نام آشنا اقدام کنید.

advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *