بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار

آنچه که خواهید خواند
advanced divider

پرینتر سه بعدی چیست

برای اینکه با بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار آشنا شویم، لازم است ابتدا نگاهی به فن‌آوری چاپ سه بعدی بیندازیم.

اولین فناوری چاپ سه بعدی، درحدود 40 سال پیش یعنی کمتر از نیم قرن، است که توسط یک فرد ژاپنی به نام دکتر کوداما ابداع شده و به ثبت رسیده است.

در ابتدا هدف از بوجود آمدن فناوری سه بعدی این بود که بتوانند نمونه اولیه طراحی شده از یک محصول را با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان ممکن بسازند.

به همین علت، اولین دستگاه‌های سازنده سه بعدی به “نمونه سازی فوری” موسوم شدند. سپس محققان دیگری نیز توانستند چند نوع مدل متفاوت از پرینترهای سه بعدی را طراحی کنند.

هر کدام از این پرینترهای ساخته شده به شیوه‌های مختلف کار پرینت را انجام می‌دهند و هریک از لحاظ کاربرد، جزو بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار هستند.

با در نظر گرفتن اینکه با گسترش تکنولوژی، تغییر و تحول به سرعت در عرصه‌های مختلف زندگی بشری رخ می‌دهد، نیاز به دستگاه‌هایی که بتوانند در کمترین زمان، لوازم مورد نیاز را آماده کنند، بیش از پیش احساس می‌شود.

در نتیجه امروزه پرینتر سه بعدی جزو دستگاه‌های کارآمدی است که به نوبه خود، کار صنعتگران و هنرمندان را سهل و آسان کرده است.

هدف از پرینترهای سه بعدی

بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، هر کدام  برای اهداف خاصی طراحی و تولید شده‌اند. در حال حاضر، اکثر صنایع برای طراحی‌های اولیه خود به این فن‌آوری رو آورده‌اند.‌

 

نمونه وسایل پرینت شده توسط پرینتر سه بعدی

 

مهندسین از صنایع بست‍ه‌بندی گرفته تا صنایع حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، صنایع بهداشتی، پزشکی، معماری، جواهرسازی و حتی هنرمندان در عرصه‌ تولیدات هنری نیز از انواع پرینترهای سه بعدی، در پیشبرد اهدافشان کمک می‌گیرند.

از آنجایی که به مرور زمان، روش‌های سنتی، دیگر نیاز صنعتگران را برطرف نمی‌کند و نمونه سازی‌، قالبگیری اولیه هم بسیار پر هزینه است، استفاده از بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، قابلیت‌های ارزان قیمتی را در اختیار تولید کننده قطعات مختلف قرار می‌دهد.

برای مثال حتی در زمینه ساخت لوازم جراحی در شاخه پزشکی، با کمک بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، می‌توان ابزار جراحی را  بسیار ارزان‌تر از نمونه‌های فولادی قدیمی متداول، ساخت و تولید کرد.

این روش تولید سه بعدی، می‌تواند بسیار مقرون به صرفه‌تر از روش تولید سنتی باشد.

پرینت سه بعدی ابزار پزشکی

 

همچنین برای نمونه، در ساخت فقط یک وسیله اختصاصی مختص هر شخص، مانند انواع پروتزها برای افراد ناتوان، دیگر نیازی به صرف هزینه هنگفت نیست.

با استفاده از بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، می‌توان به سادگی فقط با یک طراحی سفارشی برای هر فرد، در کمترین زمان آن پروتز را ساخت و در اختیار فرد نیازمند قرار داد.

مراحل تولید یک قطعه صنعتی از ابتدا تا خط تولید

در فرايند توليدات قطعات صنعتي، آشنايي با مراحل و نحوه ساخت قطعات، يك امر ضروريست و نمي‌توان از دستآوردهايي كه بشر طي ساليان متمادي به آن‌ها دست پيدا كرده، چشم پوشی کرد.

اگر چه روز به روز بشر در مسیر پیشرفت قرار گرفته است و بی شک در آینده نیز بر توانایی‌های او افزوده خواهد شد، ولی در حال حاضر، فعلاً برای ساخت یک قطعه صنعتی، مراحل مختلفی طی می‌شود و بر اساس نوع و اندازه قطعه و پیچیدگی‌های قطعات، این فرایند می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

با پیشرفت روزافزونی که در صنایع شاهد هستیم، کارشناسان با استفاده از سیستم رایانه‌ای و ادوات پیشرفته درتلاشند تا بتوانند با بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، سریعتر لوازم و قطعات صنعتی را تولید کنند.

با این حال باید دانست که، به طور کلی، پروژه‌های طراحی و ساخت قطعات صنعتی، ابتدا در قسمت تحقیقات مورد بررسی قرار می‌گیرند و پس از تایید شدن، آغاز می‌شوند.

سپس توسط رایانه، قطعه مورد نظر طراحی شده و بعد از تکمیل و تأیید شدن آن، وارد فاز تولید می‌شود. قسمت‌هاي مختلف قطعات هم با استفاده از روش‌های مختلف و مواد گوناگون تولید شده و در نهایت به تولید انبوه می‌رسند.

به این ترتیب مشاهده می‌کنیم که چگونه انسان‌ برای گره‌‌گشایی از دشواری‌های خود در طول تاریخ، از ابزار، مواد و فناوری‌‌های گوناگون، با توجه به علم و دانش خود بهره برده است.

روش‌هایی که برای ساخت قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند متنوع هستند و بسته به نوع قطعه و جنس آن، از موارد زیر استفاده می‌شود:

 • روش دستی ساخت قطعات، که با استفاده از چکش‌کاری و شکل‌دهی به فلز ساخته می‌شوند.
 • روش جوشکاری، که با اتصال قطعات مختلف به وسیله جوش، قطعات پیچیده تولید می‌شوند.
 • روش ریخته‌گری، که یکی از قدیمی‌ترین متد تولید قطعات است. در این روش فلز گداخته درون قالبی که از قبل طراحی شده، ریخته می‌شود. پس از سرد شدن، قطعه تولید شده از قالب جدا شده و در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • روش تراشکاری، که فلز با استفاده از ابزارآلات مخصوص تراشیده شده و به قطعه مناسب تبدیل می‌شود.
 • روش لیزری، که فلزات با استفاده از دستگاه لیزر برش داده می‌شوند و به صورت قطعه دلخواه در می‌آیند.
 • روش پرینت سه بعدی، که با دستگاه مخصوص، ماده اولیه لایه به لایه روی هم قرار می‌گیرد و حجم یا قطعه مورد نظر ساخته می‌شود. نکته قابل توجه اینکه تولید قطعه توسط بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، بر خلاف  موارد ذکر شده، بدون دخالت دست انجام می‌گیرد.

با توجه به موارد یاد شده، در صنايع مختلف ممكن است نسبت به نياز، از هر كدام از اين روش‌ها براي ساخت قطعات استفاده شود.

 مزایای پرینترهای سه بعدی

از مزایای پرینترهای سه بعدی علاوه بر مقرون به صرفه بودن، می‌توان به ریسک پایین آن قبل از تولید نهایی محصول، با تهیه نمونه اولیه از محصول طراحی شده، اشاره کرد.

به کارگیری بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، برای تهیه نمونه‌ی اولیه، این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا بتوانند نمونه اولیه چاپ شده توسط پرینتر را  توسط مهندسین آزمایش کرده، به عیوب و اشکالات آن پی ببرند و در صورت وجود نواقص، ایرادات آن‌را برطرف نمایند.

در این صورت طراحی دوباره آن با اشکالات برطرف شده و بدون عیب و ایراد، حتی بهبود یافته‌تر و همچنین تهیه نسخه نمونه، چندان هزینه‌ا‌ی در بر نخواهد داشت.

به این ترتیب تولید کنندگان می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتر جهت سرمایه‌گذاری برای تولید انبوه، اقدام نمایند.

تولید یک نمونه به طور سریع و در کمترین زمان، دستآورد بسیار بزرگی است که بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار برای تولیدکنندگان به ارمغان آورده‌اند.

با روش سنتی، فرایند تولید یک نمونه علاوه بر هزینه، زمان زیادی را تا آماده شدن صرف می‌کند، که شاید هفته‌ها به طول بینجامد.

 

ولی به کمک چاپ سه بعدی می‌توان قطعه مورد نظر را در عرض 1 الی 2 روز آماده کرد و تحویل گرفت.

حتی می‌توان به فوریت، تغییرات جزئی در قطعه بوجود آورد که در روش سنتی مستلزم قالبگیری و پیگیری فرایند از ابتداست.

راهنمای خرید بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار  

برای انتخاب مدل دلخواه از میان بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، ابتدا باید به چند نکته توجه کرد:

1-  انواع پرینتر سه بعدی

مدل‌های مختلف زیادی از پرینترهای سه بعدی در بازار موجود است. از جمله پرینتر خانگی و یا پرینتر بزرگ صنعتی که هر کدام برای منظور خاصی طراحی شده‌اند.

پرینترهای سه بعدی از لحاظ نحوه عملکرد هم یکسان نیستند و تفاوت زیادی با هم دارند که کاملاً بستگی به محصول نهایی تولید شده با پرینتر دارد.

بنابراین هدف از پرینت یک محصول، تعیین کننده نوع پرینتر خواهد بود که آیا بر پایه فیلامنت باشد یا بر پایه مواد پودری و همچنین مدلسازی حرارتی  باشد یا لیزری، که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد.

به این ترتیب، از میان بهترین پرینتر‌های سه بعدی موجود در بازار، با توجه به نوع عملکرد و محصول نهایی که تولید می‌کنند، می‌توان مورد مناسب را انتخاب کرد.

پروسه پرینت سه بعدی لایه لایه

 

 

2- قیمت پرینتر سه بعدی

بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. هرچه اندازه و امکانات پرینتر سه بعدی بیشتر باشد، مسلماً قیمت بالاتری خواهد داشت. در مقایسه بین پرینترهای سه بعدی خارجی و ایرانی، مدل‌های ساخت ایران از قیمت‌های مناسب‌تری برخوردارند.

3- کیفیت ساخت پرینتر سه بعدی

هرچه مدل پرینت شده توسط پرینتر سه بعدی، ظریف‌تر و یکدست‌تر باشد، مشخص می‌شود که پرینتر از قابلیت و کیفیت بالایی برخوردار است. البته در پرینتر‌های سه بعدی FDM، SLA، DLP، SLS، PolyJet، Binder jetting و SLM، از سازه‌ای به نام ساپورت استفاده می‌شود تا مدل‌هایی با دقت بالا و ظریف تولید شود.

4- مواد مصرفی در پرینتر سه بعدی

در انواع پرینتر سه بعدی، بسته به مدل آن ها از مواد گوناگون برای ساخت اشیائ سه بعدی استفاده می‌شود. کمبود این مواد مصرفی و یا نایاب شدن آن ها، باعث بِلا استفاده شدن پرینتر می‌شود. پس قبل از اقدام به خرید از دسترس بودن این مواد باید اطمینان حاصل شود.

5- ایمنی پرینتر سه بعدی و محیط

پرینترهای سه بعدی باید در محل اختصاصی مستقر شوند. چرا که ممکن است گاهی مواد سمی از آن ها متساعد شود و این مواد ممکن است برای سلامت انسان مضر باشند. پس برای ایمنی بیشتر بهتر است پرینتر در محلی که دارای تهویه مناسب است قرار داده شود.

داغ شدن و حرارت زیاد دستگاه حین کار ممکن است خطر آفرین باشد پس جهت ایمنی باید مراقب گرمای زیاد اطراف پرینتر بود.

 

انواع پرینترهای سه بعدی

انواع پرینترهای سه بعدی

 

پرینتر سه بعدی FDM

پرینتر سه بعدی FDM، با پلاستیک ذوب شده حجم‌ها را می‌سازد. به این ترتیب که پلاستیک یا فلامینت در اثر حرارت ذوب می‌شود و به حالت رشته از نازل دستگاه به مقدار معین در می‌آید  و روی نوار یا رشته قبلی که سفت شده است ریخته می‌شود. رزولوشن یا دقت این پرینتر بین ۵۰ تا ۴۰۰ میکرومتر است.

 

پرینتر سه بعدی SLA

دستگاه SLA   که رزینی نیز نامیده می‌شود، دارای سکویی برای ساخت است و قطعه روی آن آماده و ساخته می‌شود این دستگاه یک مخزن حاوی رزین دارد که  نور لیزر بر روی سطح رزین در قسمت‌های مشخص می‌تابد و باعث سفت شدن آن می شود.

قطعه به حالت لایه به لایه بر روی هم شکل می‌گیرد و هر لایه در این روش از ۷۰ تا ۵۰۰ میکرون قابل تغییر است. در این نوع پرینت، گاهی نیاز به استفاده از ساپورت است که ممکن است در پرینت برخی از قطعات با محدودیت مواجه شود.

 

پرینتر سه بعدی SLS

در پرینتر سه بعدی SLS، با استفاده از ذوب کردن ذرات پودر پلیمر و چسباندن آنها به هم قطعه مورد نظر پرینت می‌شود. روش ساخت قطعه در این مدل هم به صورت لایه‌ لایه است. قطعاتی که با این پرینتر تولید می‌شوند،

ازلحاظ مقاومت، محکم و با دوام هستند. سرعت این پرینتر در تولید قطعات کاربردی نسبتاً بالاست. این پرینتر نسبت به FDM و SLA دقت بیشتری دارد. علی رغم سرعت بالا، قطعات را با تیراژ  کم تولید می‌کند.

مدل‌های پیچیده هندسی  و هر طرحی که کاربر در نظر دارد، می‌تواند به کمک این پرینتر بسازد..

پرینتر سه بعدی SLM

پرینتر سه بعدی  SLM به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که همانند فناوری SLS به طور مستقیم قطعات فلزی را با استفاده از پودر فلز ذوب شده تولید می‌کنند. در این مدل نیز از روش لایه لایه استفاده می‌شود.

پرینتر سه بعدی DLP

پرینتر سه بعدی  DLP در  مقایسه با دیگر پرینتر‌ها از لحاظ اجزا و قطعات به کار رفته در آن‌، جزو ساده‌ترین  پرینترها است.

در این پرینتر برای ساخت مدل، از رزین سرامیکی و رزین قابل ریخته‌گری استفاده می‌شود و روش ساخت به صورت لایه‌ای است.

برای تهیه ارتودنسی‌های شفاف، در پزشکی و دندانپزشکی و همچنین در جواهرسازی اکثراً از پرینترهای DLP استفاده می‌شود.

قیمت پرینترهای سه بعدی DLP نسبتا بالاست.

پرینتر سه بعدی DMLS

در پرینتر سه بعدی DMLS، با استفاده از لیزر، آلیاژ، ذوب می‌شود. و نحوه ساخت مدل هم به حالت لایه‌ لایه انجام می‌شود. فرایند ساخت مدل در این پرینتر در محفظه بسته و بدون اکسیژن انجام می‌پذیرد این محفظه از گاز بی اثر پر شده‌است.

پودری که در پرینتر DMLS، برای چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد از آلیاژ پخته شده نیکل تیتانیوم ۶۵ است.

با استفاده از این پرینتر می‌توان  قطعات بزرگی با دقت بالا تولید کرد.

فرایند ساخت قطعات با این پرینتر به این صورت است که ابتدا لایه‌ای پودر روی سطح قرار می‌گیرد و با تابش لیزر به آن، ذرات فلز پخته شده و به یکدیگر میچسبند و در نهایت یک لایه ساخته می‌شود. به همین ترتیب لایه‌های بعدی هم شکل می‌گیرند.

پرینتر سه بعدی پلی جت

عملکرد پرینتر سه بعدی PolyJet تقریبا شبیه پرینترهای جوهر افشان دو بعدی است. در این پرینتر با پاشیده شدن محلول رزین‌های پلیمری رنگی توسط نازل‌های بسیار دقیق بر روی سطح کار و با تابانده شدن نور ماوراء بنفش به آن، سریع خشک می‌شود و به حالت جامد در می‌آید.

مواد دیگری که در پرینتر سه بعدی پلی‌جت استفاده می‌شود، نوعی رزین پلیمری مایع است که بعد از اتمام کار، این ماده  کاملا در آب جوش حل می‌شود.

پرینتر سه بعدی بایندر جت Binder jet 

با پرینتر سه بعدی بایندر جت می‌توان پرینت سه بعدی تمام ‌رنگی از قطعات را تهیه کرد که از مهم ترین ویژگی‌های این مدل می‌باشد.

مواد مورد استفاده در بایندرجت انواع پودر فلز و همچنین انواع  پلاستیک، شن و سرامیک که به حالت پودری هستند می‌باشد.

انواع پرینترسه بعدی

 

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PLUS
پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PLUS

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PLUS

مشخصات کلی

 • ابعاد: 440x340x680 میلی‌متر
 • وزن: 7 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 300 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 22x22x25 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 50 میکرون
 • ضخامت لایه: 50 میکرون
 • اتصالات: SD Card , USB
 • مشخصات نمایشگر: نمایشگر 2.8 اینچی لمسی و رنگی

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.4 میلی‌متر
 • سرعت حرکت نازل: 300 میلی‎متر بر ثانیه
 • دمای نازل: 260 سانتیگراد

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: ABS , PLA , Nylon
 • ضخامت مواد مصرفی: 1.75 میلی‌متر
 • نرم افزار: cura – simplify
 • فایل ورودی: STL , G-Code , Obj
 • سیستم عامل: Windows , Android
 • توضیحات: این پرینتر دارای سنسور اتمام فیلامنت می باشد.
 • در صورت قطع و وصل برق ، دوباره به کار خود ادامه میدهد.
 • میز کار به صورت اتوماتیک در 25 نقطه تنظیم میشود.
 • کنترلر این دستگاه از نوع ARM 32 بیتی می باشد که سرعت دو برابر از حد معمول دارد.
 • دارای سنسور مجاورتی از نوع خازنی می باشد.
 • صفحه نمایش لمسی و رنگی بزرگی دارد.
 • دارای فیلمهای آموزشی به زبان فارسی مربوط به یادگیری نرم افزار CURA و کار با دستگاه می باشد.

نقاط قوت محصول

دقت ابعادی 5صدم میلیمتر

سرعت و دقت بالا

آموزش نرم افزار کیورا به طور کامل

آموزشهای عالی در اس دی کارت

قیمت مناسب

قابلیت ادامه پرینت بعد از قطع و وصل برق

سرعت پرینت خیلی بالا

تنظیم خودکار میز کار

نقاط ضعف محصول

کاملا بی صدا نیست

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 plus ساخت کارخانه بزرگ و معروف Anet3d می‌باشد.

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 plus نه تنها از یکی بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار است بلکه  از پرفروش ترین پرینتر های حال حاضر جهان می‌باشد.

ابعاد پرینت این دستگاه 22 در 22 در ارتفاع 25 سانتی متر است.

خریداران این پرینتر در کل رضایت بالایی از این پرینتر اعلام کرده‌اند.

این دستگاه قابلیت های زیادی دارد که در زیر به بیان آنها پرداخته می‌شود.

دارای صفحه نمایش 2.8 اینچی رنگی و لمسی می‌باشد.

دارای سنسور اتمام فیلامنت می باشد که در صورت اتمام فیلامنت دستگاه متوقف می شود تا فیلامنت جدید بارگذاری شود و دوباره شروع به کار کند.

قابلیت ادامه ی پرینت بعد از قطع و وصل جریان برق دارد. بعد از وصل شدن دوباره برق دستگاه که روشن شود ادامه ی پرینت را از سر می‌گیرد.

کنترلر این دستگاه سفارشی شرکت و از نوع ARM 32 بیتی می باشد که سرعتی بالاتر از نوع آردویینوی 8 بیتی دارد.

با استفاده از این دستگاه میتوان تا سرعت 300 میلیمتر بر ثانیه پرینت انجام داد که دو برابر سرعت دستگاه‌های دیگر است.

این دستگاه دارای قابلیت تنظیم اتوماتیک میزکار می باشد . دارای قابلیت مش لولینگ اتوماتیک در 25 نقطه از میز کار می باشد.

از سنسور مجاورتی نوع خازنی در آن استفاده شده است که تنظیم میزکار دستگاه را بسیار آسان کرده است.

برای کلیه ی فیلامنت‌های مرسوم بازار مناسب است از جمله PLA و ABS و سایر فیلامنت‌ها.

مونتاژ راحتی دارد که در کمتر از ده دقیقه می‌توان قسمت ستون های دستگاه را به بدنه اصلی با استفاده از 4 عدد پیچ متصل کرد.

رابط کاربری آسانی دارد که برای افرادی که مبتدی هستند یا قبلا پرینتر سه بعدی نداشته اند ، بسیار مناسب می‌باشد.

دارای فیلم های آموزشی فارسی از نرم افزار کیورا و طریقه کار با دستگاه می‌باشد.

درون بسته بندی آچار آلن و پیچ گوشتی و فلاش مموری و کاتالوگ و صفحه پرینت برچسبی وجود دارد.

 

 

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PRO
پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PRO

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PRO

مشخصات کلی

 • ابعاد: 440x340x680 میلی‌متر
 • وزن: 7 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 400 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 22x22x25 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 50 میکرون
 • ضخامت لایه: 50 میکرون
 • اتصالات: SD Card , USB
 • مشخصات نمایشگر: نمایشگر 2.8 اینچی لمسی و رنگی

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.4 میلی‌متر
 • سرعت حرکت نازل: 400 میلی‎متر بر ثانیه
 • دمای نازل: 260 سانتیگراد

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: ABS , PLA
 • ضخامت مواد مصرفی: 1.75 میلی‌متر
 • نرم افزار: cura – simplify
 • فایل ورودی: STL , G-Code , Obj
 • سیستم عامل: Windows
 • توضیحات: این پرینتر درایورهای TMC 2208 می باشد.
 • دارای منبع تغذیه از برند MEAN WELL می باشد.
 • کاملا بی صدا و بی ارتعاش است.
 • این پرینتر دارای سنسور اتمام فیلامنت می باشد.
 • در صورت قطع و وصل برق ، دوباره به کار خود ادامه میدهد.
 • میز کار به صورت اتوماتیک در 25 نقطه تنظیم میشود.
 • کنترلر این دستگاه از نوع ARM 32 بیتی می باشد که سرعت دو برابر از حد معمول دارد.
 • دارای سنسور مجاورتی از نوع خازنی می باشد.
 • صفحه نمایش لمسی و رنگی بزرگی دارد

نقاط قوت محصول

سیستم عامل: Windows

نقاط ضعف محصول

ندارد

یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PRO است. این مدل ساخت کارخانه بزرگ و معروف Anet3d می‌باشد.

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET4 PRO نسبت به مدل ET4 از فروش بیشتری در جهان داشته است. ابعاد پرینت این دستگاه 22 در 22 در ارتفاع 25 سانتی متر است.

این دستگاه قابلیت های زیادی دارد که به بیان آنها پرداخته می‌شود.

به دلیل داشتن درایورهای TMC2208 بدون صدا کار می کند و هم چنین با سرعت و دقت بالاتری عملیات لایه گذاری را انجام می‌دهد.

منبع تغذیه آن از برند معروف MEAN WELL می باشد. دارای صفحه نمایش 3.5 اینچی رنگی و لمسی می‌باشد.

دارای سنسور اتمام فیلامنت می باشد که در صورت اتمام فیلامنت دستگاه متوقف می شود تا فیلامنت جدید بارگزاری شود و دوباره شروع به کار کند.

قابلیت ادامه ی پرینت بعد از قطع و وصل جریان برق دارد. بعد از وصل شدن دوباره برق و روشن کردن دستگاه ، پرینتر ادامه ی پرینت را از سر می‌گیرد.

کنترلر این دستگاه سفارشی و از نوع ARM 32 بیتی می باشد که سرعتی بالاتر از نوع آردویینوی 8 بیتی دارد.

با استفاده از این دستگاه میتوان تا سرعت 400 میلیمتر بر ثانیه پرینت انجام داد که دو برابر سرعت دستگاه های دیگر است. این دستگاه دارای قابلیت تنظیم اتوماتیک میزکار می‌باشد .

دارای قابلیت مش لولینگ اتوماتیک در 25 نقطه از میز کار می باشد. از سنسور مجاورتی نوع خازنی در آن استفاده شده است که تنظیم میزکار دستگاه را بسیار آسان کرده است.

برای کلیه ی فیلامنت‌های مرسوم بازار مناسب است از جمله PLA و ABS و سایر فیلامنت‌ها.

مونتاژ راحتی دارد که در کمتر از ده دقیقه می توان قسمت ستون های دستگاه را به بدنه اصلی با استفاده از 4 عدد پیچ متصل کرد.

رابط کاربری آسانی دارد که برای افرادی که مبتدی هستند یا قبلا پرینتر سه بعدی نداشته اند، بسیار مناسب می باشد دارای فیلم های آموزشی فارسی از نرم افزار کیورا و طریقه کار با دستگاه می‌باشد.

 

 

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET5 PRO
پرینتر سه بعدی آنت مدل ET5 PRO

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET5 PRO

مشخصات کلی

 • ابعاد: 540x520x840 میلی‌متر
 • وزن: 11 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 400 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 30x30x40 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 50 میکرون
 • ضخامت لایه: 50 میکرون
 • اتصالات: SD Card , USB
 • مشخصات نمایشگر: صفحه نمایش رنگی و لمسی با اندازه ی 3.5 اینچ

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.4 میلی‌متر
 • سرعت حرکت نازل: 400 میلی‎متر بر ثانیه
 • دمای نازل: 260 سانتیگراد

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: ABS , PLA , Nylon
 • ضخامت مواد مصرفی: 1.75 میلی‌متر
 • نرم افزار: cura- simplify
 • فایل ورودی: STL , G-Code , Obj
 • سیستم عامل: Windows , Mac , Linux
 • توضیحات: این پرینتر درایورهای TMC 2208 می باشد.
 • دارای منبع تغذیه از برند MEAN WELL می باشد.
 • کاملا بی صدا و بی ارتعاش است.
 • این پرینتر دارای سنسور اتمام فیلامنت می باشد.
 • در صورت قطع و وصل برق ، دوباره به کار خود ادامه میدهد.
 • میز کار به صورت اتوماتیک در 25 نقطه تنظیم میشود.
 • کنترلر این دستگاه از نوع ARM 32 بیتی می باشد که سرعت دو برابر از حد معمول دارد.
 • دارای سنسور مجاورتی از نوع خازنی می باشد.
 • صفحه نمایش لمسی و رنگی بزرگی دارد
 • به همراه این محصول یک بسته هدیه شامل یک کیلوگرم فیلامنت PLA کفچین، کاردک، فلاش مموری، صفحه تاشوی مشکی پرینت ، آچار و پیچ گوشتی به خریداران عزیز هدیه داده می‌شود.

نقاط قوت محصول

مواد مصرفی: ABS، PLA، Nylon

برای کلیه ی فیلامنتهای مرسوم بازار مناسب است

مناسب برای افراد مبتدی

نقاط ضعف محصول

ندارد

پرینتر سه بعدی آنت مدل ET5 PRO ساخت کارخانه بزرگ و معروف Anet3d می‌باشد.

يكي از  بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، پرینتر سه بعدی آنت مدل ET5 PRO است که نسبت به مدل ET5 از فروش بیشتری در جهان داشته است.

ابعاد پرینت این دستگاه 30 در 30 در ارتفاع 40 سانتی متر است. این دستگاه قابلیت های زیادی دارد که به بیان آنها پرداخته می‌شود.

به دلیل داشتن درایورهای TMC2208 بدون صدا کار می کند و هم چنین با سرعت و دقت بالاتری عملیات لایه گزاری را انجام می‌دهد.

منبع تغذیه آن از برند معروف MEAN WELL می باشد. دارای صفحه نمایش 3.5 اینچی رنگی و لمسی می‌باشد.

دارای سنسور اتمام فیلامنت می باشد که در صورت اتمام فیلامنت دستگاه متوقف می شود تا فیلامنت جدید بارگزاری شود و دوباره شروع به کار کند.

قابلیت ادامه ی پرینت بعد از قطع و وصل جریان برق دارد. بعد از وصل شدن دوباره برق و روشن کردن دستگاه ، پرینتر ادامه ی پرینت را از سر می‌گیرد.

کنترلر این دستگاه سفارشی و از نوع ARM 32 بیتی می باشد که سرعتی بالاتر از نوع آردویینوی 8 بیتی دارد.

با استفاده از این دستگاه میتوان تا سرعت 400 میلیمتر بر ثانیه پرینت انجام داد که دو برابر سرعت دستگاه های دیگر است.

این دستگاه دارای قابلیت تنظیم اتوماتیک میزکار می باشد . دارای قابلیت مش لولینگ اتوماتیک در 25 نقطه از میز کار می‌باشد.

از سنسور مجاورتی نوع خازنی در آن استفاده شده است که تنظیم میزکار دستگاه را بسیار آسان کرده است.

برای کلیه ی فیلامنتهای مرسوم بازار مناسب است از جمله PLA و ABS و سایر فیلامنتها. مونتاژ راحتی دارد که در کمتر از ده دقیقه می توان قسمت ستون های دستگاه را به بدنه اصلی با استفاده از 4 عدد پیچ متصل کرد.

رابط کاربری آسانی دارد که برای افرادی که مبتدی هستند یا قبلا پرینتر سه بعدی نداشته اند، بسیار مناسب می‌باشد دارای فیلم های آموزشی فارسی از نرم افزار کیورا و طریقه کار با دستگاه می‌باشد.

 

 

پرینتر سه بعدی ثمین3D مدل S3030
پرینتر سه بعدی ثمین3D مدل S3030

پرینتر سه بعدی ثمین3D مدل S3030

مشخصات کلی

 • ابعاد:  480x480x710 میلی‌متر
 • وزن: 34 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 50 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 29x29x36 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 50 میکرون
 • ضخامت لایه: 50 میکرون
 • اتصالات: USB
 • مشخصات نمایشگر: 3.2 اینچ فول کالر تاچ اسکرین

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.2-0.8 میلی‌متر

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: PLA , Nylon
 • ضخامت مواد مصرفی: 1.75 میلی‌متر
 • نرم افزار: cura, sli3er, simplify و سایر نرم افزارها
 • فایل ورودی: G-Code
 • سیستم عامل: Windows

نقاط قوت محصول

تاچ اسکرین

شاسی تمام فلزی و مقاوم

کیفیت بالای پرینت

کم صدا

و با دوام بالا

طراحی هوشمند

نقاط ضعف محصول

پشتیبانی از سایر سیستم های عامل را ندارد

پرینتر سه بعدی شامل مجموعه‌ای از فرآیندها است که مواد به‌صورت کنترل‌شده‌ای به یکدیگر پیوند داده می‌شود تا یک شی سه‌بعدی ساخته شود.

معمولاً این کار به‌صورت لایه‌لایه انجام می‌شود. در تعریفی دیگر، چاپ سه‌بعدی هر فرایندی را گویند که در آن با قرارگیریِ پی‌درپیِ لایه‌هایی به روی یکدیگر، در یک سطح‌مقطع دوبعدی، اشیائی سه‌بعدی ساخته می‌شود.

با توجه به کاربردهای فراوان پرینت سه بعدی در صنعت قطعه سازی و افزایش مزیت‌های این روش، از جمله باصرفه بودن آن در مقایسه با سایر روش‌های نمونه سازی سه بعدی سنتی است.

در طی مراحل طراحی محصول، می‌توان با شبیه سازی و تست نمونه‌های تولیدی همه جوانب را مانند کارکرد صحیح، بررسی زیبایی محصول، ارگونومی‌، نظر سنجی، امکان‌سنجی تولید انبوه و بازاریابی مورد بررسی قرار داد.

و در نهایت به رفع اشکالات احتمالی پرداخت و سپس با بهینه‌سازی آن برای ساخت انبوه قالب‌ اقدام نمود.

تمامی محصولات و کالاهایی که به‌طور مداوم در جهت کمک به انسان‌ها برای زندگی بهتر، ابداع و تولید شده‌اند، در ابتدا، صرفاً ایده‌هایی ذهنی بوده‌اند که به مرور توسط افراد مختلف وارد مرحله عمل شده و به تولید انبوه رسیده‌اند تا پاسخگوی جوامع امروزی باشند.

اگر به دنبال یک پرینتر اقتصادی و با دوام از میان بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار هستید، پرینتر s3030 ثمین می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

المان های الکترونیکی و مکانیکی در این پرینتر به نحوی طراحی شده اند که کمترین نیاز به تعمیر نگهداری داشته باشند و این موضوع می تواند برای کاربران آماتور و کسانی که قصد شروع به فعالیت در زمینه پرینت سه بعدی دارند مناسب، باشد.

پرینتر سه بعدی صنعتی مدل s3030 یک دستگاه زیبا، قوی، پایدار و قابل اعتماد است. در طراحی این دستگاه به ساده بودن و تعمیر پذیر بودن دستگاه نگاه ویژه شده است.

استفاده از پروفیلهای آلومینیومی در این محصول منجز به افزایش کیفیت و کاهش وزن دستگاه شده است.

موتورهای قدرتمند و سیستم حرکتی خاص این دستگاه منجر به آن شده است که کیفیت دستگاه افزایش یافته و همچنین صدای آن در هنگام پرینت کاهش چشمگیری پیدا کند.

از ویژگی های مهم این دستگاه بهبود حرکت محورهای x و y با هدف پایداری بیشتر دستگاه می­ باشد. این دستگاه کاملا اقتصادی و از طرفی با توجه به معیارهای صنعتی طراحی شده است.

 

 

پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050
پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050

پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050

مشخصات کلی

 • ابعاد: 750x750x750 میلی‌متر
 • وزن: 63 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 50 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 48x48x47 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 50 میکرون
 • ضخامت لایه: 50 میکرون
 • اتصالات: USB
 • مشخصات نمایشگر: 3.2 اینچ فول کالر تاچ اسکرین

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.2-0.8 میلی‌متر

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: ABS , PLA
 • ضخامت مواد مصرفی: 1.75 میلی‌متر
 • نرم افزار: cura, sli3er, simplify و سایر نرم افزارها
 • فایل ورودی: G-Code
 • سیستم عامل: Windows

نقاط قوت محصول

فضای کاری بزرگ

استفاده از المان های صنعتی

کیفیت خروجی عالی

زیبایی

نقاط ضعف محصول

قیمت بالا

گزینه ای مناسب برای طراحان حرفه ای و کسب و کارهای کوچک که به دنبال یک ماشین با کیفیت ساخت استثنایی  در میان بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار  هستند.

این دستگاه می‌تواند قطعات با کیفیت بالا را به راحتی تولید کنند.

این یک پرینتر سه بعدی FDM ارزان با فضای ساخت عظیم 5۰۰ × 5۰۰ × 5۰۰ میلی‌متر است، یا به عبارت بهتر نیم‌متر مربع! هم‌چنین اگر شما به دنبال تاسیس یک دفتر خدمات پرینتر سه‌بعدی هستید این دستگاه برای شما بهترین انتخاب است.

سازه ای مقاوم و پایدار در برابر ارتعاشات توام با زیبایی ظاهری از خصوصیات بارز این محصول می باشد.

مکانیزم حرکتی صفحه ساخت توسط چهار بال اسکرو به صورت جداگانه در چهار گوشه صفحه می باشد و مکانیزم حرکتی در راستای x و y مجهز به لینیرگاید می باشد که در نهایت کیفیت سطح فوق العاده ای ارائه خواهد کرد.

همچنین این پرینتر صنعتی دارای سریعترین سیستم کالیبراسیون خودکار جهت کالیبره کردن صفحه پرینت است.

با چهار سنسور مجزا در چهار گوشه صفحه عمل کالیبراسیون را انجام می دهد که نتیجه آن سهولت و سادگی در بهره برداری از این دستگاه می باشد.

صفحه ساخت متشکل از آلومینیوم آلیاژی و هیت بد سیلسکونی است که هریک از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

صفحات ساخت آلومينيومي يکي از بهترين صفحات ساخت مي باشند چرا که ضريب انتقال حرارت آن بسيار عالي بوده و به مرور زمان دچار تابيدگي نمي گردد و از طول عمر بالاتری برخوردار هستند. اکسترودرهای فیلامنت در این مدل دوبل بوده و وجود اکسترودر پشتیبان تاحد بسیار زیادی کیفیت قطعه پرینت شده را بهبود می¬بخشد.

استفاده از نام پرینتر برای چاپگرهای سه بعدی میتواند این تصور را در ذهن خریدار ایجاد نماید که شرایط استفاده از دستگاه چاپگر سه بعدی همانند پرینترهای معمولی است.

ولی به دلیل ساختار و ویژگی های متغیر و قابل تنظیم در یک فرآیند چاپ، نیازمند یک دوره آموزشی جامع و کاربردی است.

خریداران این محصول می توانند پس از خرید محصول از آموزش رایگان، پشتیانی و خدمات پس از فروش این محصول بهره مند گردند.

 

پرینتر سه بعدی نیمه صنعتی مدل 3dRD
پرینتر سه بعدی نیمه صنعتی مدل 3dRD

پرینتر سه بعدی نیمه صنعتی مدل 3dRD

مشخصات کلی

 • ابعاد: 550x550x600 میلی‌متر
 • وزن: 130 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 50 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 25x30x30 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 100 میکرون
 • ضخامت لایه: 100 میکرون
 • اتصالات: SD Card , USB
 • مشخصات نمایشگر: کارکتری فول گرافیک

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0/1 – 3 میلی‌متر

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: PLA
 • ضخامت مواد مصرفی: 1/75 میلی‌متر
 • نرم افزار: تمامی نرم افزار های اسلایسر
 • فایل ورودی: STL
 • سیستم عامل: Windows , Android
 • اقلام همراه: کابل برق، کابل usb، ابزارآلات مورد نیاز پرینت (کاردک ، چاقو ، چسب و…)

نقاط قوت محصول

ادامه پرینت بعد از قطع و وصل

گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته به مدت یک سال

نقاط ضعف محصول

ندارد

این دستگاه  جزو یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار است.

شاسی بدنه یکپارچه آهنی این دستگاه استحکام بالایی به آن بخشیده و با دقت بالایی که دارد به شما این امکان را می‌دهد تا قطعات مورد نظر را با کیفیت مناسبی پرینت کنید.

از ویژگی‌های قابل توجه پرینتر مورد نظر امکان کنترل دستگاه به وسیله مانیتور است که دارای درگاه کارت SD می‌باشد.

همچنین می‌تواند توسط درگاه USB به کامپیوتر متصل شود و دستگاه را کنترل کند.

لازم به ذکر است که این دستگاه قابلیت ادامه پرینت بعد از قطع و وصل شدن برق را دارد که از مزیت‌های مهم آن به شمار می‌رود.

 

 

پرینتر سه بعدی جهان 3d مدل jp4
پرینتر سه بعدی جهان 3d مدل jp4

پرینتر سه بعدی جهان 3d مدل Jp4

مشخصات کلی

 • ابعاد: 800x700x900 میلی‌متر
 • وزن: 65 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 60 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 50x50x60 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 20 میکرون
 • ضخامت لایه: 20 میکرون
 • اتصالات: SD Card , USB
 • مشخصات نمایشگر: صفحه نمایشگر لمسی + صفحه نمایشگر گرافیکی

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.2 , 0.3 , 0.4 , ….. 1 میلی‌متر
 • سرعت حرکت نازل: 60 میلی‎متر بر ثانیه
 • دمای نازل: 270 سانتیگراد

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: ABS , PLA , Nylon
 • ضخامت مواد مصرفی: 1.75 میلی‌متر
 • نرم افزار: cura, sli3er, simplify و سایر نرم افزارها
 • فایل ورودی: STL , G-Code , Obj
 • سیستم عامل: Windows

نقاط قوت محصول

دقت بالا

مصارف صنعتی

استفاده از فیلامنت

پشتیبانی از انواع نرم‌افزارها

دارای 2 کنترلر

نقاط ضعف محصول

پشتیبانی از سایر سیستم‌های عامل را ندارد

پرینتر سه بعدی jahan3d با مدل jp4  یکی از محصولات شرکت جهان پویان علم صنعت می باشد که جزو بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار است.

این پرینتر در مصارف صنعتی ازمایشگاهی و…. مورد استفاده قرار می گیرد شرکت جهان پویان علم و صنعت از سازنده های پرینتر سه بعدی با تکنولوزی fdm در ایران می‌باشد که پرینترهای سه بعدی را به صورت تک نازل، دونازل و تولید می کند.

این مدل نمونه تک نازل می باشد و از دقت پرینت بالایی برخوردار است.

دقت پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی fdm (بستگی به قطر فیلامنت(1.75)mm و قطر نازل (0.1 – 02 – ……..1) mm خروجی دستگاه ) به انتخاب اپراتور در نرم افزار واسط دستگاه از 20 میکرون تا 1000 میکرون قابل تغییر می‌باشد و در کیفیت سطحی قطعه خروجی دستگاه تاثیر می‌گذارد.

مواد مصرفی ترموپلاست‌ها (فیلامنت مصرفی) ABS, PVA, , Nylon, HIPS, Wood,…., در این مدل‌ قابل‌ استفاده هستند.

نرم افزار مورد استفاده در پرینترهای سه بعدی  jahan3d  را می توان cura ,  slicer,…. نام برد.

از دیگر خصوصیات مهم پرینتر سه بعدی مدل jp4 می توان به دو کنترلره (ال سی دی تاچ و ال سی دی گرافیکی) اشاره کرد که این امر در همپوشانی کردن محدودیت های هر یک از کنترلرها و همچنین عملکرد اپراتور تاثیر زیادی دارد.

بدنه دستگاه و کاور پوشاننده دستگاه فلزی می باشد.

 

 

پرینتر سه بعدی مدل A20
پرینتر سه بعدی مدل A20

پرینتر سه بعدی مدل A20

مشخصات کلی

 • ابعاد: 630x520x620 میلی‌متر
 • وزن: 20 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: FDM
 • سرعت پرینت: 400 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 30x30x35 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 20 میکرون
 • ضخامت لایه: 20-800 میکرون
 • اتصالات: SD Card , USB , Ethernet
 • مشخصات نمایشگر: 3.5 اینچ (۸٫۸۹ سانتیمتر) TFT فول کالر تاچ اسکرین

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.25 , 0.4 , 0.5 , 0.8 میلی‌متر
 • سرعت حرکت نازل: 600 میلی‎متر بر ثانیه
 • دمای نازل: 180-260 سانتیگراد

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: ABS , PLA , Nylon
 • ضخامت مواد مصرفی: 1.75 میلی‌متر
 • نرم افزار: Slice3r , MatterControl , Cura , Simlify3d و سایر نرم افزارهای اسلایس
 • فایل ورودی: STL , G-Code , Obj
 • سیستم عامل: Windows , Mac , Linux
 • توضیحات نوع اسمبل : اسمبل کارخانه ای
 • رزولوشن لایه ای : نازل ۰٫۲۵ میلیمتر ( ۱۵۰ تا ۶۰ میکرون ) – نازل ۰٫۴ میلیمتر ( ۲۰۰ تا ۲۰ میکرون ) – نازل ۰٫۵ میلیمتر ( ۳۰۰ تا ۲۰ میکرون ) – نازل ۰٫۸ میلیمتر ( ۶۰۰ تا ۲۰ میکرون )
 • صفحه ساخت : صفحه شیشه ای – صفحه فلزی (اختیاری)
 • تکنولوژی پرینت : ذوب گزینشی لایه ای (FFF)
 • هدِ پرینت : هدِ دمایی با هات اِند قابل تعویض
 • سرعت ساخت : < 24mm³ /s
 • نوع اکسترودر : دو چرخ دنده فولادی ضدسایش
 • رزولوشن حرکتی : 2.5 (X) 6.9 , (Y) 6.9 , (Z) میکرون
 • زمان گرم شدن نازل : کمتر از 2 دقیقه
 • زمان گرم شدن صفحه ساخت : کمتر از ۸ دقیقه (تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد)
 • سیستم مواد اولیه (فیلامنت ها) : سیستم باز فیلامنت (پشتبانی از همه رول ها)
 • مواد اولیه پشتیبانی شده: فیلامنت PVA , Nylon , ABS , CPE , PC , TPU , PP , (PLA +)Tough PLA , PLA و تمامی فیلامنت های موجود در بازار با قطر ۱٫۷۵ و مشخصات استاندارد.

نقاط قوت محصول

کالیبراسیون خودکار

سنسور تشخیص قطعی فیلامنت یا اتمام فیلامنت

کاربری بسیار آسان

پشتیبانی از انواع سیستم عامل

نقاط ضعف محصول

ندارد

یکی دیگر از بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، پرینتر سه بعدی مدل A20 است که در مصارف صنعتی و ازمایشگاهی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای کیفیت بالای چاپ می‌باشد.

همچنین بدنه دستگاه نیز فلزی می باشد که باعث گرفتن تنش های موجود در محور های دستگاه در حین پرینت قطعه کار و درنتیحه بالا بردن کیفیت نهایی و دقت بالای پرینت در قطعه کار می‌شود.

این مدل دارای کالیبراسیون خودکار، سنسور تشخیص قطعی فیلامنت یا اتمام فیلامنت می باشد، و در صورت قطعی برق نیاز به پرینت مجدد قطعه کار از اول نمی‌باشد و در صورت وصل شدن برق می‌توانید از ادامه قطعه کار را پرینت بگیرید و کاربری بسیار اسان دارد. نازل خروجی مواد مصرفی از جنس برنج و قابل تعویض( 0.2 – 0.3 – 0.4 – 0.5 – و ….. ) می‌باشد.

جنس صفحه کاری از شیشه ضد حرارت می‌باشد که علاوه برچسبندگی بهتر کار سبب اجرای بهتر لایه اول قطعه و نیز جدا شده آسان قطعه پس از اتمام کار می گردد.

همچنین شیوه اکسترود فیلامنت به صورت مستقیم می‌باشد که سبب افزایش سرعت چاپ و نیز کیفیت بالای چاپ می‌گردد.

تجهیزاتی که به همراه دستگاه ارسال می شود شامل ( پک dvd آموزش نرم افزار و سخت افزار، گردگیر تمیز کننده فیلامنت، سوزن تمیز کننده نازل ،گیره مخصوص نگه دارنده صفحه شیشه، چسب نگهدارنده قطعه کار ) می‌باشد.

 

 

پرینتر سه بعدی صنعتی مدل 3dRD
پرینتر سه بعدی صنعتی مدل 3dRD

پرینتر سه بعدی صنعتی مدل 3dRD

مشخصات کلی

 • ابعاد
  1000x1000x1400 میلی‌متر
 • وزن
  130 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ
  FDM
 • سرعت پرینت
  50 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت
  80x60x60 سانتی‌متر
 • دقت پرینت
  100 میکرون
 • ضخامت لایه
  متغیر میکرون
 • اتصالات
  SD Card , USB
 • مشخصات نمایشگر
  کارکتری فول گرافیک

مشخصات نازل

 • تعداد نازل
  2 عدد
 • قطر نازل
  0/1 – 3 میلی‌متر

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی
  ABS , PLA , Nylon
 • ضخامت مواد مصرفی
  1/75 میلی‌متر
 • نرم افزار
  تمامی نرم افزار های اسلایسر
 • فایل ورودی
  STL
 • سیستم عامل
  Windows , Android

نقاط قوت محصول

مناسب مصارف صنعتی

مواد مصرفی کلیه مواد موجود در بازار

قابلیت تنظیم زیاد

نقاط ضعف محصول

پرینتر سه بعدی صنعتی به دستگاهی با ابعاد عموما بزرگ است که همانطور که از نامش پیداست، برای صنعت ساخته شده است.

اکثر پرینترهای سه بعدی صنعتی با تکنولوژی FDM کار می‌کنند.

پرینتر های سه بعدی در صنعت مدرن و به ویژه در راستای بهبود طراحی سه بعدی تجهیزات نقش قابل توجهی را ایفا می‌کند.

تکنولوژی FDM پرینتر سه بعدی توسط پرینتر های سه بعدی خانگی و هم پرینتر های سه بعدی صنعتی استفاده می‌شود.

بیشتر پرینترهای سه بعدی به خصوص انها که قیمت پایین‌تری دارند بر اساس تکنولوژی FDM کاری می‌کنند

FDM یک فناوری تولید افزودنی (ساخت افزایشی) است که عمدتا برای چاپ سه بعدی صنعتی نیز به کار گرفته می‌شود.

به زبان ساده FDM مواد اولیه ای به اسم فیلامنت را ذوب کرده و به صورت لایه ای روی هم سوار می کند تا شکل نهایی را تحویل بدهد.

یک مثال: دیوارکشی ساختمان را در نظر بگیرید! آجرها و بلوک‌ها بصورت لایه ای روی هم قرار می‌گیرند.

چون ابعاد وسائل صنعتی ابعاد بزرگتری دارند. یک مثال: مخازن پلاستیکی به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می شوند و مخازن صنعتی ابعاد بزرگتری دارند.

به طبع برای تولید اشیاء بزرگتر مثل مخازن صنعتی، از پرینترهای بزرگتری نیز استفاده می‌شود.

طرز کار پرینتر سه بعدی صنعتی از مواد اولیه که عموما رشته‌های پلاستیکی به نام فیلامنت هستند، کار می‌کنند.

چاپگرهای سه بعدی صنعتی می‌توانند با رزین، سرامیک، موم، کاغذ، ماسه و سنگ نیز چاپ انجام دهند به این ترتیب مواد اولیه طی فرآیندهایی در پرینتر سه بعدی صنعتی در قسمتی به نام اکسترودر ذوب می‌شود.

سپس از طریق نازل (مجرای خروج مواد اولیه مذاب) روی میز خود بصورت لایه ای طبق طرح سه بعدی، شروع به ساختن نمونه می‌کند.

سیستم حرکتی در چاپگر سه بعدی صنعتی با چاپگرهای خانگی تفاوت دارد. در چاپگرهای خانگی حرکت اکسترودر و نازل در هر سه محور X،Y،Z در حال تغییر حالت است تا به طرح سه بعدی برسد.

اما در چاپگرهای صنعتی، برای بالا بردن دقت، اکسترودر تنها در محور های X و Y حرکت می کند و این بار به جای پایین رفتن اکسترودر در راستای Z میز در آن راستا جا به جا می‌شود.

به بیان بهتر برای طراحی صنعتی با دقت بالا، میز پرینتر سه بعدی پس از هر لایه، به سمت پایین حرکت می‌کند و آماده لایه بعدی می‌شود.

تمام پرینترهای سه بعدی صنعتی تولید برند 3dRD تمامی امکانات روز دنیا را دارند و  از بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار هستند.

1.اکسترودر

با استفاده از دو نازل با قابلیت ترکیب رنگ و تمام فلزی

2.نازل

خروجی نازل با ابعاد 0.3 میلیمتر همراه با دو نازل کمکی assistant

3.هیت پد (میز گرم)

با گنجایش افزایش دما تا 180 درجه سانتی گراد و قابل تنظیم.

هیت پد چیست؟

میز گرمی با قابلیت تنظیم دما است.به طور مثال هنگامی که مواد اولیه با دمای 120 درجه سانتی گراد روی میز پرینتر فرو می ریزد، چنانچه دمای میز 0 درجه باشد، نوسان دمایی بین شئ در حال ساخت و میز صفر درجه باعث دفرمه شدن آن می شود.

لذا لازم است دمای میز حداقل 80 درجه باشد.

4.اتاقک ایزوله با دمای ثابت.

اتاقک ایزوله چیست؟

اتاقک فضایی با شکل مستطیل است.وجود اتاقک می تواند از ورود دمای محیط به دمای نمونه سه بعدی در حال ساخت جلوگیری نماید.

به طور مثال اگر نمونه ای در حال ساخت باشد و هوای سرد بیرون با آن برخورد کند، نمونه خراب خواهد شد.

5.ال سی دی شماره 1

مخصوص دمای هوای داخل اتاقک ایزوله

6.ال سی دی شماره 2

مخصوص هیت پد و برای تنظیم دمای میز گرم با قابلیت تنظیم دما تا 180 درجه

7.ال سی دی شماره 3

مخصوص تنظیمات دستگاه، تنظیم کننده دمای نازل، تنظیم کننده اکسترودر و …

8.سنس بد لولینگ (bed leveling sene)

بدلولینگ یا سیستم تنظیم کننده میز، سنس کردن یا سنسور، به معنای هشدار برای میز چاپگر سه بعدی است.

مقادیری را که می خواهید اکسترودر یا میز از آن فراتر نرود را توسط سنس بد لولینگ مشخص می کنید.

9.درگاه اتصال و نمایشگر کارکتر محور

مجهز به خوانش SD CARD با قابلیت پرینت نمونه حتی پس از مواردی مثل قطعی برق همراه با نمایشگر کارکتر(carakter) محور.

به طور مثال در نظر بگیرید در حال پرینت قطعه ای با ابعاد 50*50*50 هستید و برای اینکار 80 ساعت زمان گذاشته اید و ناگهان برق قطع می شود.

پس از وصل برق می توانید از ادامه نمونه شروع به ساختن مابقی آن نمائید.

10.سیستم کولینگ (cooling) یا خنک کننده

این سیستم از بالا رفتن دمای دستگاه شامل بردهای الکترونیکی، بدنه و کیس دستگاه، موتورها، اکسترودر و نازل ها جلوگیری می کند. سیستم کولینگ هوشمند است و قابلیت خنک کنندگی در ابتدا، انتها و حین کار را داراست.

11.بدنه و شاسی تمام آهن

حتی بلبرینگ ها و جای موتور پرینترهای سه بعدی صنعتی از ورق تمام آهن ساخته شده است.

این قابلیت چاپگرهای صنعتی را به دستگاه هایی فوق العاده مقاوم در برابر ضربه و تکانش تبدیل کرده است.

تمامی قطعات آهنی با لیزر برش داده شده است و سطحی کاملا نرم (smooth) دارند.

12.اپلیکیشن تعامل با کاربر به همراه بانک طرح آماده

این اپلیکیشن برای بررسی و پشتیبانی ارائه می شود. می توانید مشکلات احتمالی و آموزش های لازم برای کار با دستگاه صنعتی را در این اپلیکیشن مشاهده نمائید.

بیش از 80 هزار طرح آماده برای نمونه سازی آزمایشی_آموزشی در این اپلیکیشن موجود است.

مهمترین قدم برای راه اندازه پرینتر سه بعدی صنعتی کالیبراسیون یا کالیبره کردن دستگاه است.

کالیبراسیون عبارت است از تنظیم یک دستگاه بر اساس استانداردترین مدل موجود همان دستگاه به منظور جلوگیری از خطا و تنظیم آن برای همیشه. کالیبراسیون شباهتی به کوک کردن آلات موسیقی دارد.

کالیبره کردن چاپگر سه بعدی صنعتی چه نقشی در کارکرد آن دارد؟

در دنیای چاپگرهای صنعتی، لایه اولی که ساخته می شود مهمترین لایه است.

چرا؟ چون خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج ! یک مثال: فرض کنید می خواهید یک لیوان را بسازید که متشکل از 200 لایه می باشد.

چنانچه فاصله اکسترودر و نازل از میز کم یا زیاد باشد و در اصل دستگاه کالیبره نشده باشد، نمونه به درستی ساخته نمی شود.

قابلیت هایی که در آینده نزدیک به چاپگر سه بعدی صنعتی اضافه خواهد شد.

در حال تعبیه دوربین مدار بسته بر روی چاپگر سه بعدی صنعتی هستیم. این امکان به شما اجازه می دهد که پرینتر را از راه دور کنترل کنید و از ادامه کار آن مطمئن باشید.

همچنین امکان wifi به این دستگاه ها در آینده ای نزدیک مد نظر است.

بر این اساس گوشی های هوشمند تلفن همراه می توانند نقش اتاق فرمان را برای پرینتر فراهم بیاورند.

پرینتر سه بعدی در صنعت با توانایی تولید طیف گسترده ای از محصولات به کار می رود.

تولید کنندگان چاپگر های سه بعدی تقریبا در تمام نمایشگاه ها می توانند شرکت نمایند.

پرینتر سه بعدی در صنعت ساختمان

نمای ساختمان را می توان به وسیله پرینتر سه بعدی صنعتی ساخت.

قطعات پیش ساخته برای نماهای رومی، نماهای کامپوزیتی و نماهای مینیمال و مدرن در عصر جدید با چاپگر ها تولید می شوند.

انواع وسائل دکوراتیو نیز توسط این دستگاه ها قابل نمونه سازی است.

 • انواع دستگیره های مبل
 • انواع کله گاوی ها
 • قرنیزها
 • قاب پنجره
 • انواع لیوان و وسائل دکوری داخل منزل

با استفاده از دستگاه های FDM قابل ساخت و تولید است.

پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی و قالب سازی

از چاپگرهای رزینی صنعتی SLA که نوعی تکنولوژی منحصر به فرد است برای قالب سازی طلا استفاده می شود. بنابراین دیگر روش های قدیمی مثل ریخته گری از بین خواهد رفت.

پرینتر سه بعدی در صنعت خودروسازی

تمام قطعات پلاستیکی خودرو مثل سپر جلو و عقب خودرو، قطعات داشبورد، دکمه های برجسته با پرینتر سه بعدی قابل ساخت است.

چاپگر های سه بعدی صنعتی قطعات را با هر تیراژ و تعدادی تولید می کنند و محدودیتی از نظر تولید ندارند.

کاملا مشخص است که ظرفیت تولید کاملا بسته به ابعاد نمونه شما است. زمان تولید یک مخزن پلاستیکی با زمان تولید یک ماکت ساختمان متفاوت است و هر کدام زمان مختص به خود را دارد.

اما به میزانی که لازم است می توانید از دستگاه استفاده کنید و از آسیب دیدن آن نگران نباشید. چرا که دستگاه های چاپگر صنعتی فوق العاده راندمان و دوام بالایی دارند.

پرینتر سه بعدی صنعتی بزرگ در ابعاد 70 × 70 × 90 cm موجود بوده و قطعاتی به ابعاد 60*60*80 سانتی متر را تولید می کند.

همچنین پرینترهای بزرگتری به ابعاد 90*80*80 سانتی متر نیز موجود است و قطعات را با ابعاد 80* 60*60 سانتی متر را می سازد.

قطعاتی به این ابعاد بزرگ برای صنایعی مانند ساختمان و تاسیسات، برای ساخت انواع لوله ها بسیار کاربردیست.

تمامی دستگاه های چاپگر صنعتی با برند 3dRD یک سال گارانتی تعویض در صورت عدم رضایت از دستگاه را دارند.

همچنین برای هر دستگاه 3 سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. پشتیبانی از دستگاه های فروخته شده 1 سال و 24 ساعت است.

 1. ضخامت بالای دستگاه پرینتر سه بعدی صنعتی میتواند باعث پلکانی دیده شدن قسمت های منفی قطعات شود.که این شکل از نزدیک دیده میشود

 2. پرینتر های سه بعدی صنعتی میتوانند با دو نازل کارکنند یک نازل که با مواد و شرایط عادی قطعه ای را تولید کند و یکی از نازل ها که سازه را با یک
  متریال حلال در اب اماده میکند

 3. دستگاه های صنعتی قابلیت پرینت در دمای بالاتر از حد معمول را دارند.

 4. قطعات را به بهترین شکل و کیفیت بسیار بالا تولید میکند به طوری که در دراز مدت استفاده از قطعه امکان پذیر است و دچار مشکل چندانی نمی‌شود.

 5. از مهم ترین خاصیت های پرینتر سه بعدی صنعتی ساخت قطعات با سرعت بالا در روش های سنتی دیگر میباشد.
 6. توان یا گنجایش تولید در یک پرینتر  صنعتی بسیار بیشتر از یک پرینتر سه بعدی رومیزی است.

شرکت فنی مهندسی 3dRD بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرینتر سه بعدی صنعتی می باشد.

دستگاه های با دوام با تکنولوژی های مختلف با خصوصیت یکپارچه سازی بدنه و شاسی با آهن مجموعه ما را به مرکز خرید پرینتر سه بعدی صنعتی با کیفیت تبدیل نموده است.

پرینتر های این مجموعه  جزو بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار ایران و جهان است.

 

پرینتر سه بعدی کریلیتی مدل LD002-R
پرینتر سه بعدی کریلیتی مدل LD002-R

پرینتر سه بعدی کریلیتی مدل LD002-R

مشخصات کلی

 • ابعاد: 20x20x40 میلی‌متر
 • وزن:  7 کیلوگرم

مشخصات فنی

 • تکنولوژی چاپ: DLP
 • سرعت پرینت: 40 میلی‌متر بر ثانیه
 • ابعاد پرینت: 16×6.5×12 سانتی‌متر
 • دقت پرینت: 0.01 میکرون
 • ضخامت لایه: 0.01 میکرون
 • اتصالات: USB
 • مشخصات نمایشگر: LCD

مشخصات نازل

 • تعداد نازل: 1 عدد
 • قطر نازل: 0.01 میلی‌متر

سایر مشخصات

 • مواد مصرفی: Resin
 • ضخامت مواد مصرفی: رزین 405 نانومتر میلی‌متر
 • نرم افزار: slicer
 • فایل ورودی: STL
 • سیستم عامل: Windows

دستگاه Creality LD-002R جدیدترین و با کیفیت‌ترین دستگاه  و  یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار است که  در تکنولوژی LCD/DLP شرکت کریلیتی است که به شما امکان چاپ با کیفیت فوق العاده را می دهد.

تاکید زیادی بر روی کیفیت ساخت LD-002R و اجزای سیستم حرکتی آن شده است، که توسط یک بال اسکرو به همراه یک مکانیسم ریل و واگن برای محور Z طراحی شده است.

در پرینتر های MSLA از یک نمایشگر LCD برای ماسک کردن تصویر یک لایه بروی یک منبع نور UV استفاده می شود.

از میان صدها هزار پیکسل، که هر کدام یک مستطیل کوچک است، در این تکنولوژی برای نور دهی برای ایجاد یک لایه استفاده می‌نماید.

این پیکسل ها که به سختی قابل مشاده هستند با استفاده از تکنولوژی Anti-aliasing اثر ناهمواری بین پیکسل ها کاهش پیدا می کند ونتیجه چاپ بهتری را رقم خواهد زد.

سیستم لولینک سریع در این دستگاه باعث می شود که صفحه چاپ بسرعت به سمت مخزن دستگاه پایین بیاید و در اصطلاح هوم شود. یکی از موارد عجیب در این دستگاه صفحه چاپ سوراخدار آن است که عموما این مورد تنها در پرینتر هایی با سایز بالا اتفاق می‌افتد.

اما این اتفاق باعث افزایش کیفیت کاری این پرینتر خواهد شد. یک جعبه کوچک در قسمت پشتی دستگاه حاوی یک کیسه کربن فعال است که باعث حذف بوی ناخوشایند رزین در هوا می شود.

با سایز پرینت ۱۲ در ۶٫۵ در ۱۶ سانتی متری خواسته‌های روزانه خود را برآورده کنید.

صفحه نمایش لمسی ۵٫۵ اینچی، پشتیبانی پیش‌نمایش زمان حقیقی، و تنظیمات دستگاه براحتی در اختیار شماست. اسلایسینگ سریع، سرعت برش تا ۵ برابر سریع‌تر از راه‌حل‌های دیگر است، یک برش فایل ۲۰ متر STL به۲۱دقیقه زمان نیاز دارد، در حالی که ۳D Creator Slicer تنها ۳ دقیقه طول می‌کشد. دارای ظرف زرین نوآورانه، استفاده مناسب‌تر از رزین، صرفه‌جویی بیشتر در هزینه می باشد.

دارای سیستم leveling خودکار می باشد.

دقت بسیار زیاد، چاپ مدل‌های پیچیده، خطای بسیار پایین دقت چاپ تا ۲۰ – ۵۰ میکرون از قابلیت های این دستگاه می باشد.

دارای چاپگر ۳ بعدی برای صنایع مختلف: طلاسازی/ معماری / مدل دندان‌پزشکی / مدل بازی و غیره می باشد.

 

 

پرینترهای سه بعدی ایرانی و خارجی

در حال حاضر بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار ایران، از نوع  متریال ترموپلاست FDM و یا رزینی هستند.

 

 انتخاب بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار

برای انتخاب مورد مناسب از میان بهترین پرینتر‌های سه بعدی موجود در بازار، باید به چند مورد دقت کرد.

برای مثال به حجم نمونه پرینت شده باید توجه کرد. حجم پرینت به طول و عرض و ارتفاع  جسم پرینت شده، گفته می‌شود. به این ترتیب برای پرینت قطعات بزرگ به پرینتری با حجم بزرگ نیاز است.

سرعت پرینتر هم از نکاتی است که باید در نظر گرفته شود. سرعت پرینتر با واحد میلی متر بر ثانیه سنجیده می‌شود.  برهمین اساس، هرچه سرعت و دقت پرینتر بالاتر باشد، پرینتر سه بعدی، قیمت بالاتری خواهد داشت.

اساسی‌ترین موردی که هنگام انتخاب بهترین پرینتر‌های سه بعدی موجود در بازار باید به آن توجه کرد، میزان دقت پرینتر سه بعدی است. دقت و حساسیت پرینتر سه بعدی با واحد میکرون بیان می‌شود.

بالا بودن این عدد ملاک دقیق‌تر تولید شدن جسم پرینت شده است. این مورد، به نیاز خریدار بستگی دارد که نمونه تولیدی با پرنتر سه بعدی تا چه حد باید دقیق باشد.

در پرینتر سه بعدی بخشی که جسم بر روی آن ساخته می‌شود “صفحه ساخت” نام دارد. جنس این صفحه نسبت  به مدل پرینتر متفاوت است و از موادی مانند شیشه، چوب، فلز و سایر مواد دیگر ساخته می‌شود.

بهترین نوع “صفحه ساخت”، از جنس آلمینیوم  است که به سرعت گرم و آماده پرینت کردن می‌شود و هم مقاومت این فلز در برابر آسیب و تابیدگی بالاست.

در انتخاب پرینتر از میان بهترین پرینتر‌های سه بعدی موجود در بازار، باید به این مورد هم دقت کرد.

در پرینترهاي سه بعدي براي پرينت كردن اكثراً از نازل استفاده می‌شود. هر پرینتر تعداد نازل مشخصی دارد، که مواد از آن خارج می‌شود. تعداد نارل‌ها در قیمت بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، تاثیرگذار است.

هر پرینتر سه بعدی بسته به مدل آن، از مواد مختلفی برای پرینت استفاده می‌کند. نوع و کیفیت این مواد هم در کیفیت و هم در قیمت نمونه تولید شده به وسیله پرینتر سه بعدی تاثیر دارد.

از آنجایی که روز به روز تکنولوژی در حال پیشرفت است، دستگاه پرینتر سه بعدی نیز بهتر است از قابلیت بروزرسانی پشتیبانی کند. تا با با گذشت زمان، از رده خارج نشود.

بنابراین از ویژگی‌های بهترین پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، قابلیت Update یا همان به‌روزرسانی، می‌باشد.

قبل از خرید پرینتر سه بعدی، اگر این امکان وجود داشته باشد که بتوان برای امتحان دستگاه، یک نمونه پرینت تهیه شود، خیلی بهتر خواهد بود. چرا که به این ترتیب از سرعت و دقت و کیفیت محصول نهایی مشخص می‌شود.

به طور کلی در هنگام انتخاب بهترین پرینتر‌های سه بعدی موجود در بازار، علاوه بر موارد فوق، حتما دفترچه راهنما، کاتالوگ و ضمانت‌نامه  آن ها باید مورد برسی قرار گیرند.

advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *