5 مدل کارت کپچر با کیفیت در بازار

آنچه که خواهید خواند
advanced divider

مقدمه

کارت کپچر را می توان جزو سخت افزار ها حیاتی برای استریم، لایو استریم، آموزش های ویدیویی آنلاین، امور پزشکی، کار های صنعتی، رباتیک و… دانست. این موضوع سبب شده است تا تقاضای نسبتاً بالایی برای این محصولات ایجاد شود. با وجود این تقاضا، اما بسیاری از خریداران اطلاعی از این محصول و فاکتور های آن ندارند. همین مورد سبب شده تا نتوانند یک انتخاب مناسب و ایده آل داشته باشند. ما در این مقاله به رفع این مشکل پرداخته ایم. ما تمام فاکتور های مهم برای خرید کارت کپچر را برای شما عزیزان ذکر کرده ایم. از طرفی دیگر 5 مدل کارت کپچر با کیفیت موجود در بازار را هم خدمت شما عزیزان معرفی نموده ایم که می تواند فرآیند تصمیم گیری را برای شما ساده تر نماید . لذا اگر شما هم قصد خرید کارت کپچر را دارید و یا به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

کارت کپچر چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم 5 مدل کارت کپچر با کیفیت در بازار را به شما معرفی کنیم، بهتر است ابتدا مروری بر ماهیت کارت کپچر داشته باشیم چرا که بدون شک این موضوع می تواند درک صحیحی از ماهیت این مقاله به شما عزیزان بدهد. کارت کپچر با عناوین مختلفی از جمله کپچر کارت و یا ویدیو کپچر هم شناخته می شود. این محصول یک قطعه ی سخت افزاری است که سیگنال های خارج شده از دستگاه های مختلف را به تصاویر دیجیتال تبدیل می کند. کارت کپچر ها می توانند فرمت های خارج شده از کنسول های بازی، دوربین فیلمبرداری، انواع دستگاه پخش و… را به فرمت های ویدیویی تبدیل نمایند. همین مورد سبب شده تا این محصول قطعه ای حیاتی برای اموری همچون لایو استریم، آموزش آنلاین و…. باشد. البته باید عنوان کرد که این قطعه در موارد دیگری همچون رباتیک، تجهیزات پزشکی،امور صنعتی و… استفاده می شود. این موضوع سبب شده تا روز به روز تکنولوژی ها این محصول پیشرفت کرده و مدل های تازه تری از آن ها وارد بازار شود. افزایش تعداد فرمت های ورودی و خروجی، بهبود تصاویر خروجی، کاهش ابعاد و… از جمله مهم ترین پیشرفت هایی است که در این محصولات بوجود آمده است .

نکات مهم در حین خرید کارت کپچر

کارت های کپچر هم مانند سایر تجهیزات حوزه ی کامپیوتر، دارای نکات ویژه و منحصر به فردی هستند که داشتن اشراف کامل بر روی آن ها می تواند یک انتخاب بسیار ایده آل را به شما بدهد. متاسفانه بسیاری از خریداران درک صحیحی از این فاکتور ها ندارند و همین مورد سبب می شود تا یک انتخاب نامناسب داشته باشند که در نهایت به هدر رفت انرژی و زمان آن ها منجر می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا مهم ترین نکات در این زمینه را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم لذا اگر شما هم به دنبال انتخاب یک کارت کپچر مناسب هستید، بهتر است تا انتهای این متن ما را همراهی کنید.

پورت ها و اتصالات

اتصالات یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که باید در حین خرید کارت کپچر به آن دقت داشته باشید. بدون شک هر اندازه که اتصالات بیشتر و متنوع تر باشد، کارایی کارت کپچر شما بیشتر خواهد بود. اولین فاکتوری که باید در این زمینه به آن دقت داشته باشید، هماهنگی پورت های کارت کپچر با اتصالات سیستم شماست. البته داشتن اتصالات بیشتر و متنوع تر هم می تواند دامنه ی فعالیت های شما را افزایش دهد اما اگر قصد دارید تا از هزینه های اضافی دور بمانید، بهترین کار این است که صرفا مدل هایی را خریداری کنید که پورت های متناسب با سیستم شما دارند.

رزولوشن

رزولوشن فاکتور است که میزان کیفیت خروجی کار شما را مشخص می کند. هر اندازه که این کیفیت بالاتر باشد، بدون شک تصاویر خروجی آن هم کیفیت بیشتری خواهند داشت. البته باید بدانید این موضوع ارتباط مستقیمی با قیمت دارد. به عبارت ساده تر هرچه کیفیت خروجی بیشتر باشد، قیمت هم افزایش پیدا می کند. بدین جهت بهتر است گزینه هایی را انتخاب کنید که رزولوشن آنها مطابق نیاز و خواسته ی شما باشد. مدل هایی با کیفیت 1080 یا 720 عموما هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت در سطح بهینه ای هستند که متناسب با برند ها متفاوت می باشد.

میزان سازگاری

سطح سازگاری یکی از مهم ترین فاکتور هایی می باشد که در مورد کارت های کپچر مطرح است. برخی از کارت کپچر ها صرفا با سیستم های گیمینگ سازگاری دارند. با این وجود مدل های پیشرفته تر با سیستم عامل های مختلفی از جمله ویندوز، مک و … هم سازگاری دارند. بهترین کار در این زمینه، انتخاب بیشترین سازگاری است. بدون شک هر اندازه که سازگاری محصول شما بیشتر باشد، می توانید در آینده بهره ی بیشتری از آن ببرید. البته باید عنوان کرد که بسیاری از کارت کپچر ها برای سازگاری با ویندوز، مک و امثال آن نیازمند نصب برنامه های مختلفی هستند.

برنامه های لازم

بسیاری از کارت کپچر ها متناسب با یک سیستم ویژه تولید شده اند. هیمن مورد سبب شده تا بر روی سایر سیستم ها به خوبی عمل نکرده و برای عملکرد مناسب نیازمند نصب نرم افزار های جانبی باشند. نصب درایور یکی از مهم ترین مواردی است که باید در خرید کارت کپچر بدان توجه داشت. نصب این درایور می تواند برای برخی از کاربران دردسرساز باشد و به همین جهت بهتر است محصولی را انتخاب نمایید که نیازی به چنین عملکردی نداشته باشد. از طرفی دیگر برخی از کارت کپچر ها برای استفاده ی بهینه نیازمند برنامه های جانبی دیگری نظیر OBS بر روی سیستم عامل هستند. این موضوع می تواند فرآیند راه اندازی و عمکلرد را با تاخیر مواجه سازد.

فریم ریت

فریم ریت یکی دیگر از فاکتور هایی است که برای استریم و البته آموزش های آنلاین اهمیت زیادی دارد. بدون شک هر اندازه که فریم ریت بالاتر باشد، سرعت عمل و البته کیفیت پخش بهتر خواهد بود. اما در این موضوع باید تابع سیستم عامل و دستگاه پخش تان باشید. برای مثال ممکن است شما یک کارت کپچر با سرعت 90 فریم در ثانیه را خریداری نمایید اما سیستم شما نهایتاً می تواند 60 فریم در ثانیه را هندل نماید. در این حال شما نمی توانید کیفیت بیش از 60 فریم در ثانیه را تجربه کنید. همین موضوع سبب می شود تا هزینه ایی اضافی انجام داده باشید. لذا توصیه می شود تا متناسب با سیستم خود اقدام نمایید.

جنس بدنه

جنس بدنه از دیگر فاکتور های مهمی است که باید در حین خرید کارت کپچر به آن دقت داشته باشید. کارت کپچر ها با بدنه های فلزی و پلاستیکی عرضه می شوند و این بسته به نوع طراحی و برند آنان است. در این زمینه بهترین انتخاب، استفاده از مدل های فلزی است. چرا که کارت کپچر ها در حین عملکرد دچار افزایش دما می شوند. بدون شک جنس های پلاستیکی نمی توانند به خوبی گرمای ایجاد شده را منتقل نمایند و گاه با مشکل یا تغییر شکل روبه رو می شوند. اما مدل های فلزی چنین مشکلی ندارند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که ساختار پلاستیکی برای مدل هایی که کوچک بوده و کارایی محدودی دارند، هیچ گونه مشکلی را ایجاد نمی کند.

ابعاد

ابعاد فاکتور دیگری است که کاملاً به نیاز شما بستگی دارد. اگر شما صرفا یک کارت کپچر برای سیستم گیمینگ خود می خواهید، بدون شک گزینه های کوچکتر می تواند یک انتخاب مناسب تر برای شما باشد. اما چنانچه قصد ارائه ی کلاس های آنلاین و آموزش ها ویدیویی را دارید، بهترین راهکار استفاده از مدل هایی با کارایی بیشتر است که بدون شک ابعاد بزرگتری هم دارند.

قیمت

برخلاف تصور عموم، قیمت آخرین فاکتوری است که باید به آن توجه کنید چراکه بدون شک قیمت های پایین تر ، ایرادات و یا محدودیت های مختلفی دارند. قیمت کارت کپچر از طریق برآیند فاکتور های فوق مشخص می شود . هر اندازه که کارایی و عملکرد بیشتر باشد، قیمت هم افزایش پیدا می کند. بدین جهت توصیه می شود محصولاتی را انتخاب کند که دقیقاً مطابق نیاز شما باشد تا متحمل هزینه های اضافی نشوید. ما در ادامه تعدادی از محبوب ترین کارت کپچر های موجود در بازار را برای شما عزیزان معرفی کرده ایم که می تواند فرآیند تصمیم گیری را برای شما ساده تر نماید.

 

بهترین کارت کپچر موجود در بازار

بدون شک تقاضای موجود برای این محصول سبب شده تا طیف زیادی از شرکت ها نسبت به تولید چنین قطعاتی روی بیاورند. همین مورد سبب شده تا مدل های گوناگونی از این محصول در بازار به چشم بخورد که بیشتر آن ها دارای نکات و ویژگی های منحصر به فردی هستند. همین مورد سبب شده است تا انتخاب برای خریداران اندکی دشوار تر شود. ماسعی کرده ایم این موضوع را تا حد ممکن برای شما عزیزان ساده تر نماییم و به همین جهت 5 مدل کارت کپچر با کیفیت در بازار را برای شما گردآوری کرده ایم که می توانید به سادگی نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید .

کارت کپچر مدل 4K

مشخصات کلی

  • سازگار با ضبط ویدیو UVC
  • درگاه انتقال usb3
  • فرمت ورودی hdmi: 480i, 480P, 576i, 576p, 720p50,720p60,1080i50,1080i60, 1080p2 4/25/30/50/60
  • شناسایی خودکار ویدیو و تنظیم سایز و فریم خروجی آن
  • سازگار با سیستم عامل مک، ویندوز7،8،10
  • بدون نیاز به نصب درایور

نقاط قوت محصول

سازگاری عالی

پشتیبانی از فرمت های مختلف

شناسایی خودکار

نقاط ضعف محصول

ابعاد نسبتاً بزرگ

قیمت نسبتاً بالا

کارت کپچر مدل 4K یکی از بهترین انتخاب هایی است افراد می توانند برای انجام امور مختلف از آن استفاده نمایند. این مدل به نصب درایور نیازی ندارد و به همین جهت می توان به سرعت آن را راه اندازی نمود. از طرفی دیگر این کارت کپچر با انواع سیستم عامل نظیر ویندوز و مک سازگاری دارد. درگاه انتقال USB مولفه دیگری است که باعث می شود تا این محصول با طیف زیادی از پخش کننده و دستگاه های دیگر سازگار باشد. سرعت انتقال 350 مگابایت در ثانیه عامل دیگری است که باعث می شود تا این محصول بدون کوچکترین تاخیری بتواند تصاویر دلخواه شما را نمایش دهد. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانید این کارت کپچر می تواند تقریباً تمام کیفیت های موجود را پشتیبانی نماید و با هر نوع دستگاهی ارتباط برقرار سازد. این موضوع عاملی بوده که آن را به یک انتخاب ایده آل بدل کرده است.

کارت کپچر مدل EZCAP 263

مشخصات کلی

  • ورودی تصاویر, HDMI Component ، وComposite
  • ورودی صدا HDMI ، جک 3.5 میلی متری
  • دارای منبع تغذیه USB
  • پشتیبانی از رزولوشن تصویر 1080@30P و 720p
  • پشتیبانی از انواع سیستم عامل مک، لینوکس و ویندوز
  • دارای پورت USB 3.0
  • ابعاد  26×73×142 میلی متری

نقاط قوت محصول

سازگاری بسیار عالی با سیستم های مختلف

اتصالات متنوع

پشتیبانی از فرمت های گوناگون

نقاط ضعف محصول

ابعاد نسبتا بزرگ

مدل EZCAP 263 یک محصول کاربردی با توانایی های مناسب است که می تواند برای امور مختلفی مناسب باشد. این محصول دارای پورت های متفاوتی است که باعث می شود تا با طیف مختلفی از دستگاه ها سازگاری داشته باشد. پورت USB 3.0 نه تنها سبب افزایش سازگاری این محصول شده بلکه باعث می شود تا با سرعت بسیار بالایی داده ها را انتقال دهد. این محصول برای عملکرد خود نیاز به هیچ گونه درایوری ندارد و می توان از آن برای ضبط مستقیم و یا پخش تصاویر استفاده نمود. البته برای کار بر روی کامپیوتر نیازمند نصب برنامه ای OBS است . کیفیت بالای ورودی و خروجی و البته سرعت بسیار بالا در انتقال داده ها سبب شده تا این محصول گزینه ای مناسب برای ویدیو کنفرانس ها باشد .

کارت کپچر اکسترنال مدل Microware

مشخصات کلی

  • پشتیبانی از حداکثر رزولوشن (4K (3840×2160@30Hz
  • پشتیبانی  از حالت بیت 24/30/36 رنگ عمیق
  • پشتیبانی از فرمت ویدیویی CEA-861/CEA-861-F
  • پشتیبانی از Windows7, 8, 10, Linux, Android and MacOS
  • پشتیبانی از فضای رنگی RGB444 / YCBCR422 / YCBCR444 / YCBCR420

نقاط قوت محصول

ابعاد مناسب

کارایی منحصر به فرد

پشتیبانی از فرمت های مختلف

نقاط ضعف محصول

محدود بودن اتصالات

کارت کپچر اکسترنال مدل Microware یکی از مدل های مناسب و کار آمد است که هم قیمت ایده آل و هم ابعاد مناسبی دارد . میزان کارایی این محصول در مقایسه با کارایی آن بسیار ایده آل و منحصر به فرد است. این کارت کپچر از رزولوشن1080برای ورودی و خروجی پشتیبانی می کند. از طرفی دیگر با سیستم عامل های مختلفی همچون ویندوز و مک سازگاری دارد.  این مدل از HDCP 1. 4 و EDID پشتیبانی می کند و همین مورد سبب شده است تا با دستگاه های زیادی سازگاری داشته باشد.

کارت کپچر HDMI مدل BAMA-93

مشخصات کلی

  • پشتیبانی از حداکثر رزولوشن ورودی 3840 × 2160 30Hz
  • بدون منبع تغذیه خارجی
  • مطابق با استاندارد USB برای استاندارد UAC
  • پشتیبانی از رنگ عمیق 8/10 / 12bit
  • پشتیبانی از کابل استاندارد AWG26 HDMI

نقاط قوت محصول

پشتیبانی از طیف زیاد رنگ ها

استفاده ی راحت

نقاط ضعف محصول

محدود بودن اتصالات

مدل BAMA-93 یک محصول فوق العاده کوچک و کاربردی است که می تواند برای طیف زیادی از امور مناسب باشد. این مدل می تواند به صورت همزمان سیگنال های صوتی و تصویری را پیش نمایش کند و یا حتی آن ها را بر روی حافظه ی داخلی ذخیره نماید. مازاد بر این برای استفاده از این محصول نیاز به نصب هیچ گونه درایوری نیست. از طرفی دیگر این محصول با سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و حتی اندروید سازگاری دارد و با انواع نرم افزار های واسط کار می کند. کیفیت های ورودی و خروجی این محصول باعث شد تا برای طیف زیادی از دستگاه ها قابل استفاده باشد. داشتن پورت یو اس بی و البته سرعت بالای آن سبب شده است تا این کارت کپچر برای طیف زیادی از امور نظیر ویدیو کنفرانس ، امرو پزشکی، استریم و.. مناسب باشد.

کارت کپچر HDMI مدل EZCAP284

مشخصات کلی

  • ورودی صدا و تصویر HDMI
  • خروجی صدا و تصویر HDMI
  • پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز
  • قابلیت ذخیره سازی مستقیم
  • دارای پورت های یو اس بی
  • دارای ورودی های HDMI ، Component ، AV

نقاط قوت محصول

قیمت مناسب

اتصالات متنوع

سازگاری عالی

پشتیبانی از فرمت های گوناگون

نقاط ضعف محصول

ابعاد نسبتا بزرگ

این محصول از دیگر گزینه های ایده آل موجود در بازار است که هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ قیمت در رنج مناسبی قرار دارد بدین جهت ما آن را به شما پیشنهاد می کنیم. مدل EZCAP284 دارای قابلیت اتصال مستقیم است که می توانید آن را بدون نیاز به نمایشگر ثانویه به دستگاه مد نظر خود متصل نمایید. این محصول خروجی کار را با استفاده از فرمت دلخواه شما بر روی فلاش و یا هارد اکسترنال ذخیره می کند. از طرفی دیگر شما می توانید با نصب درایور و یکی از نرم افزار های Showbizz و OBS Studio مستقیماً تصاویر خروجی را بر روی کامپیوتر خود قرار دهید و از آن برای پخش آنلاین و یا استریم استفاده نمایید. داشتن ورودی های HDMI ، Component و AV باعث می شود تا این کارت کپچر با انواع دستگاه های ویدیویی سازگار باشد. این محصول می تواند تصاویر دریافتی را با رزولوشن 1920*1080 و تعداد 30 فریم در هر ثانیه ذخیره نمایید که بسیار قابلیتی منحصر به فرد است.

سخن آخر

انتخاب کارت کپچر، برای بسیاری از خریداران یک چالش نسبتاً مبهم به حساب می آید چراکه آن ها اطلاع دقیقی از ماهیت آن ندارند. ما در این مقاله سعی کردیم تا این ابهام را رفع کنیم. بدین جهت ما تمام نکات و مولفه های مهم پیرامون این محصول را خدمت شما عزیزان ارائه داده ایم. افزون بر این، جهت سهولت کار شما ، 5 مدل کارت کپچر با کیفیت موجود در بازار را هم خدمت شما عزیزان معرفی نموده ایم که می تواند به یک انتخاب بهتر کمک کند.

advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *